Fotoarchiwum 2022

Fotoarchiwum 2022

 

Minione wydarzenia


Bardzo się cieszymy z sukcesu naszej serdecznej koleżanki – Krystyny Pileckiej, która podczas XII Koszalińskiej Gali Kultury otrzymała Nagrodę za całokształt pracy twórczej od Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Pani Krystyno – Serdecznie Gratulujemy!!! 🙂

Informacje na temat Gali Kultury można przeczytać m.in. na stronie Polskiego Radia Koszalin.


Z radością przyjęliśmy wiadomość o podjęciu decyzji przez Radę Miasta Koszalina o przekazaniu budynku przy ulicy Podgórnej na potrzeby powstającego Centrum Organizacji Pozarządowych. Centrum powstanie dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Pracowni Pozarządowej, a w szczególności Moniki Widockiej i Łukasza Cieślińskiego, którym dziękujemy za tą cenną inicjatywę. Brawo!!!
Jako Stowarzyszenie wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać działania Pracowni Pozarządowej, w tej i wielu innych inicjatywach.

Dodatkowe informacje na temat przekazania budynku można przeczytać m.in. na stronie Polskiego Radia Koszalin.


23.03.2023 r. Koszalin, Rynek Staromiejski
Uczestniczyliśmy w manifestacji koszalińskich organizacji pozarządowych „Koszalin – dla pokoju” , zorganizowanej przez Związek Ukraińców w Polsce, Majsternia Koszalin, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie i Fundację „Zdążyć z Miłością”.

Relacja z manifestacji jest dostępna na witrynie Pracowni Pozarządowej


09.03.2022 r. – Koszalin, KBP Filia nr 8, ul. Andersa 4-6
Po dwóch latach naszej nieobecności w ulubionej Filii Koszalińskiej Biblioteki Publicznej (oczywiście przez pandemię), wreszcie mogliśmy się spotkać we wspólnym gronie. Okazją do spotkania był oczywiście Dzień Kobiet. Męska część społeczności IKARa zadbała o kwiaty, tort i słodkości, aby umilić wspólny czas i pokazać jak bardzo sobie cenimy udział Pań w Stowarzyszeniu. Był czas na wspólne rozmowy, na ważne dla nas tematy, a nasza oddana poetka – Ludmiła Raźniak przeczytała kilka swoich wierszy. Chwila spotkania z poezją była doskonałym lekarstwem na bolączki obecnych czasów. Szkoda, że nie wszystkim obowiązki oraz stan zdrowia pozwoliły na udział w spotkaniu.

Z uwagi na aktualną trudną sytuację na Ukrainie i obecność w Koszalinie wielu rodzin, które musiały uciekać ze swojego kraju przed wojną. Nasze Stowarzyszenie przeprowadziło wśród członków zbiórkę żywności dla rodzin z Ukrainy, które znajdują się pod opieką Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Zebrana żywność została dostarczona do siedziby Fundacji.

Dziękujemy Paniom z KBP Filii nr 8 za pomoc w organizacji spotkania i jak zawsze życzliwe przyjęcie.

P.S.
Informacje o działalności oraz potrzebach Fundacji można znaleźć na stronie Facebook – Fundacji „Zdążyć z Miłością”


Poparcie dla Ukrainy
Członkowie i Zarząd Stowarzyszenia IKAR
solidaryzują się z narodem Ukrainy.

Poparcie dla Ukrainy
Przekazanie żywności, nasza ekipa w trakcie rozładunku 😉


06.03.2022 r. – Koszalin, Wodna Dolina
W akcji poparcia dla społeczeństwa Ukrainy, walczącego z rosyjskim najeźdźcą, mieszkańcy Koszalina wzięli udział w biegu #BiegiemNaPomoc. Akcję zorganizowała koszalińska firma dogadamycie.pl wspólnie z Zarządem Związku Ukraińców w Polsce (oddział Koszalin). W biegu wzięło udział ponad 600 osób, w tym czteroosobowa reprezentacja IKARa. Uczestnicy symbolicznie, wspólnymi siłami pokonali łączny dystans 1300 km, czyli odległość z Koszalina do Kijowa. Biegom towarzyszyła zbiórka leków, materiałów opatrunkowych i śpiworów dla ludności walczącej Ukrainy.

Ukraina

(fot. Adam Paczkowski)

Uwaga!
Nastąpiła zmiana numeru konta konta bankowego naszego Stowarzyszenia.
Aktualny numer to:

58 1090 2590 0000 0001 4907 8059 /aktualny numer od 20.11.2021 r./
Santander Bank Polska S.A. (dawniej BZ WBK)

Proszę sprawdzić co się działo w naszym Stowarzyszeniu w roku 2021
Fotoarchiwum 2021