Fotoarchiwum 2012

Fotoarchiwum 2012

 

Minione wydarzenia


08.12.2012 r., Kręgielnia MK Bowling w Centrum Handlowym Jantar, Słupsk
– Korzystając z zaproszenia Stowarzyszenia Arcus (ze Słupska), reprezentacja IKARa uczestniczyła, w organizowanym przez Arcus, Pierwszym Integracyjnym Turnieju Gry w Kręgle Osób Niepełnosprawnych (Słupsk-2012).
W ramach Turnieju rozegrane były dwie rozgrywki – turniej drużynowy osób niepełnosprawnych grających na wózkach inwalidzkich, reprezentacji Słupska, Koszalina i Kołobrzegu oraz turniej indywidualny dla pozostałych osób.
Turniej był zorganizowany przez Stowarzyszenie Arcus przy współpracy z Urzędem Miasta Słupska, PFRON i Kręgielnia MKBowlig.
Zawodnicy IKARa oraz reprezentanci Kołobrzegu dotarli na Turniej punktualnie mimo trudnych warunków pogodowych. Atmosfera podczas Turnieju była wspaniała, serdeczność organizatorów, szczególnie Pani Prezes Stowarzyszenia Arcus – Marzeny Piszko oraz Pani Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych – Beaty Kątnik i Panu Danielowi Bojarynowi, wzajemna życzliwość wszystkich uczestników turnieju, doskonałe humory podgrzewane pełnymi ciepła rozmowami i żartami uczestników.
Turniej był doskonale zorganizowany i wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału. W takiej atmosferze, miło nawet kolejny raz przegrywać z drużyną ze Słupska, zajęliśmy drugie miejsce w turnieju drużynowym, z nieznaczną przewagą nad drużyną z Kołobrzegu.

Bardzo, bardzo dziękujemy za zaproszenie nas do udziału w Turnieju.
Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom, a w szczególności Pani Marzenie Piszko, Pani Beacie Kątnik i Panu Danielowi Bojarynowi oraz Staszkowi Kątnikowi za sfilmowanie naszych zmagań.

Jeszcze musimy się podzielić jedną refleksją.
Podczas Turnieju mogliśmy usłyszeć wiele ciepłych słów pod adresem naszego Stowarzyszenia IKAR, a szczególnie o Staszku Żabińskim, który od pierwszego spotkania z osobami niepełnosprawnymi ze Słupska (obecnymi członkami Arcusa, jakieś trzy lata temu) namawiał do stworzenia w Słupsku Stowarzyszenia, do integracji wysiłków. Słowa jakie usłyszeliśmy były szczerym wyznaniem wdzięczności dla Staszka za tą inspirację, niejedna łza zakręciła się w oku. Dziękujemy za te słowa „za czerpanie wzoru z najlepszych” (jak nazwano IKARa).

A tak o turnieju piszą słupszczanie:
na stronie Stowarzyszenia Arcus
na stronie Turnieju (czytaj: Staszek Żabiński – „Ojciec Chrzestny” Stowarzyszenia ARCUS!)


29.11.2012 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– mimo fatalnej pogody wieczór „Andrzejkowy” zgromadził na naszym spotkaniu kilkunastu członków IKARA. Wspaniałe ciasta Joli, muzyka – tym razem z płyt oraz pełne doskonałego humoru rozmowy i dyskusje stworzyły bardzo miłą atmosferę.
Na zakończenie były życzenia przedświąteczne.
Serdecznie Dziękujemy Paniom z Biblioteki za przygotowanie sali i opiekę.
Do zobaczenia 10-go stycznia 2013 r. na spotkaniu Noworocznym!


10.11.2012 r., COSSG, Koszalin
– W Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyła się uroczystość nostryfikacji i mianowania na pierwsze stopnie oficerskie Związku Piłsudczyków RP. Olbrzymi zaszczyt spotkał Staszka Żabińskiego, któremu Uchwałą Związku Krajowego ZP RP nadano stopień Porucznika Związku. Uroczyście nominację wręczył Marszałek Związku Marian Edmund Ząbek.

 
Więcej na temat uroczystości na stronie ZP RP w Koszalinie:
zdjęcia.


13.10.2012 r., sala kina Kryterium, Centrum Kultury 105
– Już za nami przepiękny koncert charytatywny „Artyści dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych IKAR”, zatytułowany „Uskrzydlić marzenia …, uwierzyć”, w którym wystąpili:

Renata Kuczyńska – sopran
(śpiewaczka, artystka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym zdobytym na scenach Europy Zachodniej, nauczyciel akademicki Akademii Muzycznej w Gdańsku),
Prof. Bogdan Kułakowski – fortepian
(pianista solowy, laureat wielu konkursów, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku),
Michał Kuczyński – śpiew
(student III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydział Wokalno-Aktorski, specjalność musical, finalista III edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music”),
Agnieszka Niemiec – śpiew
(studentka III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydział Wokalno-Aktorski, specjalność musical)
oraz
Stanisław Żabiński – śpiew, pianino wspólnie z Joanną Hawran – wiolonczela.

Koncert poprowadził Andrzej Zborowski.

Podczas pierwszej części koncerty można było usłyszeć znane arie operowe i operetkowe (m.in. S.Moniuszki, G.Pucciniego) w wykonaniu Renaty Kuczyńskiej, utwory fortepianowe (F.Chopina) zagrane przez Prof. Bogdana Kułakowskiego oraz wiele piosenek z musicali (tych starszych i najnowszych) zaśpiewanych przez Renatę Kuczyńską, Michała Kuczyńskiego i Agnieszkę Niemiec.

Drugą część koncertu otworzył utwór „Uskrzydlić marzenia …, uwierzyć” wykonany przez Stanisława Żabińskiego z towarzyszeniem Joanny Hawran. Później można było posłuchać ragtime’y Scotta Joplina wykonane przez Prof. Bogdana Kułakowskiego oraz piosenki z musicali śpiewane przez Renatę Kuczyńską, Michała Kuczyńskiego i Agnieszkę Niemiec, wykonywane solowo, w duetach i tercecie. W repertuarze znalazły się utwory Franka Sinatry („My Way”), Barbary Streisand, Celine Dion, utwory z musicalu „West Side Story” („Maria”, „Tonight”, „Somewhere”) i wiele innych. Koncert trwał prawie trzy godziny.

Od pierwszych chwil koncertu, słuchacze byli pod wrażeniem niesamowitego kunsztu wykonawców. Wspaniałego śpiewu Pani Renaty Kuczyńskiej, pełnego ekspresji i ciepła płynącego ze sceny. Cudownie dobranego i wykonanego repertuaru.

Mistrzowsko grał Prof. Bogdan Kułakowski, który hipnotyzował niesłychanym wręcz klimatem płynącym z dźwiękami fortepianu, nie tylko podczas akompaniamentu, ale również w wykonywanych solowo utworach F.Chopina i S.Joplina.

Niezwykła siła głosu oraz fantastyczny warsztat Michała Kuczyńskiego, zaczarowały widownię i zapewne niejedno żeńskie serce zabiło mocniej.

Cudowny głos Agnieszki Niemiec, siła i delikatność, perfekcyjne wykonania trudnych utworów, niesamowita harmonia głosów w duetach z Panią Renatą.

Trudno spamiętać wszystkie utwory, które niosły ze sobą tak niesłychanie silne wrażenia, jednak utwory „Maria”, „My Way”, czy „Somewhere” na długo pozostaną w pamięci i sercach publiczności. Również pozostaną niezwykle ciepłe słowa Pani Renaty Kuczyńskiej i prowadzącego koncert Pana Andrzeja Zborowskiego na temat działalności osób ze Stowarzyszenia IKAR.

Dodatkową, miłą niespodzianką dla publiczności było to, że w końcowej części koncertu wszyscy artyści wystąpili w koszulkach z logo IKARa.

Na koniec, publiczność na stojąco dziękowała wykonawcom.

To tylko niektóre wrażenia z koncertu, którego z pewnością zapomnieć się nie da.
Koncert miał tytuł „Uskrzydlić marzenia …, uwierzyć”, a ja powiem, że po takim koncercie Ikarowi odrastają skrzydła …
Szkoda, że podróż nas wszystkich obecnych na koncercie do nieziemskiej krainy już się skończyła. Pozostaje wierzyć, że „Somehow, someday, somewhere …” jeszcze spotkamy tych wspaniałych i wrażliwych artystów na koszalińskiej scenie.

Fotografie: Mirosław Tomasik
A tak trójka wokalistów śpiewała podczas bisu - Somewhere ...

Raz jeszcze Gorąco Dziękujemy Artystom, za to, że zgodzili się wziąć udział w charytatywnym koncercie oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym można było pokryć koszty organizacji koncertu.
Pomoc wszystkich Państwa pozwoliła na te wspaniałe przeżycia, wrażenia doświadczone podczas koncertu i dała ludziom pokrzywdzonym przez los możliwość uczestnictwa we wspaniałym spotkaniu integracyjnym na najwyższym poziomie artystycznym.
Honorowy Patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Koszalina – Piotr Jedliński, Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski – Edward Dajczak oraz Starosta Koszaliński – Roman Szewczyk.
Koncert był wyrazem podziękowania sponsorom i darczyńcom oraz przyjaciołom Stowarzyszenia IKAR za wieloletnią współpracę i wsparcie.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Mirosława Tomasika za wykonanie profesjonalnej dokumentacji fotograficznej koncertu.


12.10.2012 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna
– W ramach „XX Dni Kultury Chrześcijańskiej” odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne,
w którym wystąpiły koszalińskie poetki Regina Adamowicz, Krystyna Pilecka i Ludmiła Raźniak, natomiast oprawę muzyczną zapewnił Stanisław Żabiński i Joanna Hawran.
Nastrojowe wiersze o Janie Pawle II, wierze, nadziei, miłości …, zaczarowały wszystkich uczestników spotkania. Jesienna sceneria ozdobiona pracami malarskimi Pani Ludmiły ubarwiły dodatkowo tą enklawę poezji. Szkoda, że jesienna aura zatrzymała w domach tak wiele osób, a przecież warto wybrać się, chociaż raz na jakiś czas, w nastrojowa krainę poezji.


22.09.2012 r.
– Nasza Agatka Czerwińska uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking, które odbyły się w Sławnie i odniosła wspaniały sukces zdobywając I miejsce w swojej grupie wiekowej!
Gratulujemy Agatko, tak Trzymaj 🙂 !

Więcej o Mistrzostwach:
www.nordic.slupsk.pl
zdjęcia z kolekcji Pani Jadwigi Grochowalskiej

 
c.d.
Agatka nie kazała nam długo czekać na kolejne sukcesy.
W dniu 06.10.2012 r. wzięła udział w Wielkim Finale Pucharu Polski i Pucharu Świata Nordic Walking 2012, organizowanym w Gdańsku i w kategorii osób niepełnosprawnych zdobyła 10. miejsce! To Olbrzymi Sukces, bo konkurencja tym razem była na bardzo wysokim poziomie!

Więcej informacji na stronie Polskiej Federacji Nordic Walking

Fotografie: Beata Zarach

08.09.2012 r., Kręgielnia MK Bowling w Galerii Kosmos
– Odbył się we Wspaniałej atmosferze V Jubileuszowy Integracyjny Turniej Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich SŁUPSK – KOSZALIN – KOŁOBRZEG (zawody drużynowe) oraz VI Integracyjny Turniej Gry w Kręgle (zawody indywidualne).

Podczas otwarcia gościliśmy Prezydenta Miasta Koszalina – Piotra Jedlińskiego, Senatora Piotra Zientarskiego oraz zaproszoną przez Staszka Żabińskiego znaną dziennikarkę Paulinę Malinowską-Kowalczyk, która zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych.

Atmosfera odbywającego się cyklicznie turnieju, niezwykle sympatyczna, iście rodzinna, wśród wszystkich uczestników, i tych z Koszalina, Słupska, Kołobrzegu, sportowa rywalizacja, w której liczyło się przede wszystkim zmaganie z własnymi możliwościami, jak zwykle sprawiły, że turniej był niezwykłą frajdą dla wszystkich uczestników i wspierających ich bliskich i przyjaciół.

A oto rezultaty rywalizacji:

Wyniki ramach Turnieju drużynowego na wózkach inwalidzkich:
I miejsce – drużyna ze SŁUPSKA,
II miejsce – drużyna IKARa – Koszalin,
III miejsce – drużyna z Kołobrzegu.

Wyniki ramach Turnieju indywidualnego:
I miejsce – Dominik Kubicki, LZS Białogard,
II miejsce – Marcin Szyszka, LZS Białogard,
III miejsce – Mariusz Ruchwa, IKAR – Koszalin.

Najlepsza zawodniczka – Paulina Szocik – Słupsk,
Najlepszy zawodnik Turnieju – Krzysztof Olejniczak – IKAR Koszalin.

W rywalizacji drużynowej zawodnicy ze Słupska, kolejny raz obronili swoje I miejsce (2011 i 2010). Gratulujemy zwycięstwa! Ikar obronił II pozycję (2011, 2010).

W turnieju indywidualnym (integracyjnym) Mariusz Ruchwa obronił brąz dla Ikara (z ubiegłego roku), a jako najlepszy zawodnik całego turnieju Krzysztof Olejniczak (grający na wózku) wygrał już czwarty raz (2012,2011,2010 i 2009)!

Bardzo cieszymy się z licznego udziału młodego pokolenia w naszym turnieju.

Turniej odbył się dzięki pomocy Prezydenta Miasta Koszalina, Urzędu Miasta Koszalina, Senatora RP Piotra Zientarskiego, Posła na Sejm RP Stanisława Gawłowskiego, LZS, SPONDYLUS oraz MK Bowling KOSMOS.

Dziękujemy również Panu Stanisławowi Kątnikowi za stworzenie dokumentacji filmowej naszego turnieju.

A tak o naszym turnieju napisano:
– w niepełnosprawni.pl – www.niepelnosprawni.pl
– na Facebooku – www.facebook.com


18.08.2012 r., Łowisko WYSPA nad Jeziorem Rosnowo
– Odbyły się V Integracyjne Zawody Wędkarskie organizowane przez Ikara oraz członków Miejskiego Koła PZW-Koszalin i Koła PZW Koszalin-Przylesie, przy wsparciu Sklepu Wędkarskiego „Pilker”, LZS-Koszalin oraz PFRONu.
Wspaniała pogoda, doskonała organizacja Zawodów przez członków PZW oraz bardzo dobry humor uczestników sprawiły, że były to chyba dla wszystkich niezapomniane Zawody.
Połów, wiadomo … był różny, ale każdy miło spędził czas z wędką nad jeziorem, a potem przy grillu i w uśmiechniętym towarzystwie.
Wśród uczestników Zawodów na wózkach inwalidzkich zwyciężył Krzysiu Olejniczak, a w generalnej klasyfikacji triumfował debiutant Mirko Kołodziej-Caleri.
Dziękujemy współorganizatorom, szczególnie Panom Sędziom z PZW-Koszalin za przygotowanie Zawodów oraz pomoc i opiekę.


28.06.2012 r., Ratusz Miejski
– Podczas sesji Rady Miejskiej miała miejsce bardzo miła dla nas wszystkich uroczystość wręczenia Medalu „Za zasługi dla Koszalina” dla Stanisława Żabińskiego.
Praca, zaangażowanie i osiągnięcia naszego miłego Prezesa zostały w ten sposób uhonorowane przez Radę oraz Prezydenta Miasta.
Medale wręczono również ks. Ryszardowi Hendzlowi (proboszczowi parafii p.w. św. Józefa Rzemieślnika) oraz Panu Kazimierzowi Okińczycowi (prezesowi Spółdzielni Przylesie).


26.06.2012 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna
– Najmłodsi członkowie naszego Stowarzyszenia – Grupa Młodzieżowa INTEGRACJA, uczestniczyli w uroczystym zakończeniu warsztatów biblioterapeutycznych organizowanych w roku szkolnym 2011/2012 przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Uroczystość odbyła się w sali kinowej Biblioteki. Gośćmi były dzieci i młodzież z wszystkich grup, które uczestniczyły w zajęciach biblioterapeutycznych (z Koszalina oraz Warnina).
Były programy artystyczne oraz dyplomy i podziękowania.
Z naszej strony raz jeszcze Serdecznie Dziękujemy Panu Dyrektorowi Biblioteki Andrzejowi Ziemińskiemu oraz Pani Małgorzacie Weiss, za możliwość uczestnictwa naszych dzieci w zajęciach.


26.05.2012 r., Dolina Sportu
– Odbył się „IX Integracyjny Turniej Rekreacyjno-Sportowy Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół – Koszalin 2012” – objęty Patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.
Otwarcia dokonali Z-ca Prezydenta Przemysław Krzyżanowski i mjr Jerzy Pelikan z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych (CSSP-Koszalin).
Przy pięknej pogodzie, muzyce, śpiewach i tańcach uczestnicy turnieju brali udział w zaplanowanych konkurencjach sprawnościowych i sportowych. Henryk Ficek ze swoimi zawodnikami teakwondo zaprezentowali wspaniały pokaz sztuk walk przyjęty owacyjnie przez publiczność.
Za zajęcie I, II i III miejsca uczestnicy turnieju otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.
Turniej odbył się przy wsparciu i pomocy: Urzędu Miasta Koszalina, Posła na Sejm RP Stanisława Gawłowskiego, Senator RP Grażyna Anny Sztark, LZS, Gazopol, MEC, Pofam-Poznań, Komendanta i żołnierzy z CSSP, którzy częstowali wszystkich wspaniałą żołnierską grochówką, opiekowali się i pomagali uczestnikom przez cały czas turnieju.
Zabawę uświetniły zespoły „Beatrycja”, „Szczęśliwa 13-tka” z Polskiego Związku Niewidomych oraz „Jantarowe Kwiaty” z Jamna!
Radosne uśmiechy uczestników były najlepszą recenzją.
Do zobaczenia za rok na X Turnieju 🙂


16.05.2012 r., „Domek Kata”
– W niezwykle miłej atmosferze, pełnej wzruszeń i zadumy nad światem, odbyło się spotkanie „Wiosna w poezji, muzyce i obrazach”. Przed liczną publicznością „Domku Kata” swoją twórczość poetycką prezentowały Panie: Ludmiła Raźniak, Regina Adamowicz i Krystyna Pilecka. Oczy cieszyły wiosenne obrazy Wandy Kołtun, Ludmiły Raźniak i Danuty Stępień. Zarówno obrazy, jak i poezja wywarły olbrzymie wrażenie na odbiorcach. Dodatkową atrakcją była muzyka i śpiew Staszka Żabińskiego z zespołem – Asią Hawran i Adamem Buszta. Poruszające teksty i muzyka zaczarowały publiczność …
Spotkanie reżyserował Staszek Żabiński.
Dziękujemy CK-105 za gościnność i pomoc!

Kogo nie było, niech koniecznie wypatruje kolejnego spotkania,
naprawdę szkoda opuścić …

muzyka Staszka Żabińskiego - Uskrzydlić marzenia ... uwierzyć
muzyka Staszka Żabińskiego - Nie ma Cię


10.05.2012 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Gościliśmy w Naszej bibliotece z okazji „Tygodnia Biblioteki”. Na początku były życzenia z okazji imienin Staszka oraz urodzin Agatki. Następnie Pani Kierowniczka – Wandzia, bardzo ciekawie opowiedziała o początkach bibliotek na świecie. Była wspaniała atmosfera, muzyka, wiersze i śpiewy oraz słynne ciasta Joli, a potem …… już niestety koniec spotkania (tak szybko minął nam czas w tej miłej atmosferze)!
Tradycyjnie, gorąco dziękujemy Paniom z Biblioteki za pomoc i opiekę !!!


25.02.2012 r., Strzelnica Spółdzielni Unia, Koszalin, ul Szczecińska
– odbyły się V Jubileuszowe Integracyjne Zawody w Strzelaniu Sportowym.
Zawody odbyły się dzięki pomocy Starostwa Powiatu Koszalin, Senatora RP Piotra Zientarskiego oraz Spółdzielni UNIA. Za pomoc Bardzo Dziękujemy.
Szczególnie dziękujemy Pracownikom Strzelnicy za opiekę i fachową obsługę zawodów.


12.01.2012 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– odbyło się tradycyjne Noworoczno-Świąteczne spotkanie członków IKARa i zaproszonych gości. Była muzyka i śpiew Beaty, Adama i Staszka oraz wiersze Krysi, które umilały czas. Atrakcją dla ciała, były wypieki Joli. Był to miły, rodzinny wieczór.
Dziękujemy Paniom z Biblioteki – Wandzi i Grażynce, za serdeczną opiekę i pomoc.


Zapraszamy do obejrzenia zbioru wybranych naszych zdjęć z lat 2008-2011

Pełen komplet fotorelacji z naszych działań w latach 2008-2011 znajduje się na naszej starej stronie internetowej i jest dostępny jako opcja Fotoarchiwum 2008-2011