Fotoarchiwum 2014

Fotoarchiwum 2014

 

Minione wydarzenia


grudzień 2014 r., Koszalin, Urząd Miejski
– Tradycyjnie, Prezydent Miasta Koszalina ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej na kartkę bożonarodzeniową. W tym roku jednym z laureatów konkursu (w kategorii młodzieży do 16 lat) został Arnold Piątek, należący do naszego Stowarzyszenia, członek Grupy Integracja, na co dzień podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Koszalinie. Laureatką w grupie dzieci została Kasia Ilska, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie.
Obojgu Laureatom Serdecznie Gratulujemy 🙂
Arnold, Super, Bardzo się cieszymy!


18.12.2014 r., Koszalin, plac przed amfiteatrem
– Odbyła się prezentacji taksówki dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych. W prezentacji brały również udział osoby z naszego Stowarzyszenia: Staszek Żabiński, Paweł Znyk i Włodek Kozioł. Staszek i Paweł mogli się osobiście przekonać, że osoba (a nawet dwie) na wózku inwalidzkim może bez przeszkód wjechać do taksówki i wygodnie oraz bezpiecznie podróżować w towarzystwie taksówkarza (właściciela taksówki) – sympatycznego Pana Andrzeja Ślusakowicza. Cieszymy się, że mieszkańcy Koszalina, którzy mieli problem z przemieszczaniem się zyskali kolejne ułatwienie. Polecamy!
A może z czasem będzie jeździć po naszych ulicach więcej takich żółtych, rodem z Londynu, taksówek (?) 😉 …

Więcej informacji, cennik, kontakt na stronie – http://taxi.koszalin.pl.

O prezentacji nowej taksówki napisano na stronie GK24.


27.11.2014 r., Koszalin, KBP Filia nr 8, ul. Andersa 4-6
– Bawiliśmy się na „Andrzejkach”. Były śpiewy i muzyka – dzięki Beacie i jej doborowym muzykom, uśmiechy, wiersze czytane przez Krystynę Pilecką, a nawet tańce.
Nasz sympatyczny Mirko trochę się opierał przed śpiewaniem, ale jednak zawtórował spontanicznie w jednej z piosenek 🙂

Spotkanie było jednocześnie okazją do złożenia życzeń imieninowym naszemu miłemu skarbnikowi Zdzisławowi Woszczyńskiemu. Żyj nam w Zdrowiu i Pogodzie Ducha – Sto Lat!!! 🙂

Wszystko zostało świetnie przygotowane przez Jolę i nasze niesamowite Panie z biblioteki.

Na spotkaniu gościliśmy przedstawicieli Pofam-Poznań, którzy przedstawili swoją ofertę oraz zapraszali do swojego sklepu w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 190 /Pod Filarami/. Bardzo dziękujemy za sponsorowanie naszego spotkania i miłe upominki.


22.11.2014 r., Słupsk, Kręgielnia MK Bowling w Centrum Handlowym JANTAR
– Z Olbrzymią Radością wzięliśmy udział w III Integracyjnym Turnieju Gry w Kręgle Osób Niepełnosprawnych zorganizowanym przez Stowarzyszenie Arcus ze Słupska, przy współpracy z Urzędem Miejskim i PFRON.
Podczas turnieju spotkały się drużyny „wózkowiczów” ze Słupska – Stowarzyszenie Arcus, z Koszalina – nasz IKAR i ze Szczecina – Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, region zachodniopomorski. Oprócz „wózkowiczów” w Turnieju brała udział duża grupa osób niepełnosprawnych ze Słupska, Koszalina oraz zaprzyjaźnione osoby.

Właściwie było to spotkanie przyjaciół przy grze w kręgle. Z naszymi słupskimi przyjaciółmi znam się już od kilku lat, coraz większe grono ze Słupska przyjeżdża na nasze wrześniowe zawody, coraz więcej nas (z IKARa) przejeżdża na zawody do Słupska, znamy się coraz lepiej i rozumiemy. Głośno i w cichszych rozmowach padło bardzo wiele miłych słów pod adresem naszego Stowarzyszenia, Bardzo za nie Dziękujemy.

Dziękujemy również za tą wspaniałą i ciepłą atmosferę jaka panowała.
Cieszymy się także, że grupa osób ze Szczecina drugi raz towarzyszy w naszych spotkaniach i liczymy, że będą już z nami na stałe.

Jesteśmy wdzięczni Pani Teresie Piszko, Panu Danielowi Bojarynowi, Pani Beacie Kątnik oraz wielu pozostałym osobom za przygotowanie tego niezwykłego spotkania.

Cieszymy się, że Kuba Nacfalski ma przed sobą niezwykłą okazję powrotu do zdrowia i że ma tak silne wsparcie i od Arcusa i od Fundacji Kochajmy Zabytki – Akcji Zabytki Dzieciom. Kto jeszcze nie słyszał o Kubie i zbiórce na jego operację, niech koniecznie przeczyta nasze Aktualności.


P.S.
Oczywiście w grach „wózkowiczów” drużyna ze Słupska zajęła I miejsce, IKAR – II,
a FAR Szczecin III.

O turnieju można zobaczyć krótki filmik na stronie Stowarzyszenia Arcus.


21.11.2014 r., Koszalin, KBP Filia nr 8, ul. Andersa 4-6, godz. 16.00
– Odbyła się II edycja Amatorskiego Turnieju Szachowego, zorganizowanego przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną Filia nr 8, Powiatowe Ludowe Zespoły Sportowe w Koszalinie, Starostwo Powiatowe w Koszalinie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR.


11.11.2014 r. Koszalin, przed pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego
– 96. rocznica odzyskania niepodległości, nie mogło nas zabraknąć. Taki piękny dzień, przepiękna aura i tak wielu mieszkańców Koszalina przybyło świętować 🙂


25-26.10.2014 r., ulice Koszalina, „Nocna Ściema”
– Z przyjemnością patrzymy na tą wspaniałą inicjatywę, którą jest „Nocna Ściema” – biegi maratońskie i półmaratońskie ulicami Koszalina. W tegorocznej edycji przedstawiciel naszego Stowarzyszenia – Staszek Żabiński został zaproszony do wspólnego wręczania nagród dla uczestników biegów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Ściemy, szczególnie osobom niepełnosprawnym, które uczestniczyły w tej imprezie.

Serdecznie Pozdrawiamy cały zespół Nocnej Ściemy, dowodzony przez Dyrektora Biegu – Pana Michała Bielińskiego i życzymy równie udanych kolejnych biegów w następnych latach 🙂

Fotografie Adama Kaźmierskiego

14.10.2014 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl.Polonii 1
Mogliśmy przenieść się w inny świat podczas Spotkania poetycko-muzyczne, zorganizowanego przez Klub Inteligencji Katolickiej i Stowarzyszenie IKAR, w ramach XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Swoją poezję recytowali – Regina Adamowicz, Krystyna Pilecka, Kazimierz Gałkowski i Jan Wiśniewski.
Muzyka i śpiew – Stanisław Żabiński oraz Joanna Hawran.


30.08.2014 r., Koszalin, Galeria KOSMOS
– Odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia IKAR. Patronat nad obchodami Jubileuszu objęli – Wojewoda Zachodniopomorski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Koszalin, Starosta Powiatu Koszalińskiego i J.E. Biskup Ordynariusz Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej.
Jubileusz rozpoczął Staszek Żabiński z zespołem piękną piosenką Stanisława Sojki – „Tolerancja”.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Minister Stanisław Gawłowski, Wiceminister Przemysław Krzyżanowski i przedstawiciel Ministra Jarosława Dudy, przedstawiciel Wojewody Dyr. Marek Gutowski, Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński, Wicestarosta Powiatu Koszalińskiego Andrzej Leśniewicz oraz J.E ks. bp Paweł Cieślik.
Bardzo cieszyliśmy się z obecności zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń i Klubów: z Kołobrzegu, FAR-Szczecin, START Koszalin, Arcus ze Słupska oraz licznego grona przybyłych na obchody przyjaciół IKARa.
Na wniosek Przewodniczącego Staszka Żabińskiego, przy poparciu Prezydenta Koszalina Piotra Jedlinskiego, Marszałek Województwa przyznał członkom Zarządu Ikara: Honorową Złotą Odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego – Władkowi Koziołowi oraz Srebrne Odznaki – Joli Rubinowskiej, Zdzisławowi Woszczyńskiemu i Janowi Piaseckiemu.
Obchody 25-lecia Ikara, to jednocześnie obchody 20-lecia działalności Staszka Żabińskiego na rzecz osób niepełnosprawnych. Przy tej okazji otrzymał on wiele gratulacji oraz pamiątek, m.in. od Wiceministra Przemysława Krzyżanowskigo, Wicemarszałka Andrzeja Jakubowskiego (Medal Województwa Zachodniopomorskiego z Bursztynem), Ministra Jarosława Dudy (Honorową Statuetkę) oraz generała Ryszarda Tarnowskiego (Pamiątkowy Ryngraf Związku Piłsudczyków RP).

Staszek Żabiński został również nagrodzony Honorową Statuetką PFRON.

Stowarzyszenie przygotowało dla przybyłych osób podziękowania oraz pamiątkowe medale za pomoc w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.
W trakcie uroczystości była prowadzona kwesta pieniężna na cele statutowe stowarzyszenia.
Potem na salę wjechał okazały Jubileuszowy Tort, a przy torcie, kawie i muzyce był czas na rozmowy, wspomnienia …

Bardzo Cieszymy się za zauważenie i docenienie naszej działalności na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz przełamywania barier architektonicznych i psychologicznych.

Dziękujemy Wszystkim za okazywaną przyjaźń i pomoc w okresie 25-letniej działalności.

Bardzo Dziękujemy również przedstawicielom mediów, które przez cały czas były z nami, relacjonując nasze imprezy i pomagały w rozwiązywaniu wielu problemów.

P.S.
O naszym Jubileuszu, napisał już koszaliński Gość Niedzielny:
„Jubileusz IKARa”, „Latają od ćwierćwiecza”
oraz Głos Koszaliński, portalpolski.pl, ILoveKoszalin, Facebook-koszalin.proNiepełnosprawni-Słupsk.


30.08.2014 r., Koszalin, Kręgielnia MK Bowling, Galeria KOSMOS
– Odbyły się integracyjne zawody sportowe gry w kręgle oraz bilard.

Szczególnym powodzeniem cieszyły się zawody gry w kręgle, w ramach których rozegrano VII Integracyjny Turniej Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich oraz Indywidualny Integracyjny Turniej Gry w Kręgle.

W turnieju drużyn na wózkach inwalidzkich wystartowało aż 5 drużyn:
– IKAR Koszalin,
– Arcus Słupsk,
– drużyna z Kołobrzegu,
– FAR Szczecin (reprezentacja Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Region zachodniopomorski),
– START Koszalin.
Drużyny FAR i START brały pierwszy raz udział w naszym Turnieju.

Drużynowo wygrał Arcus (już tradycyjnie), przed reprezentacją Kołobrzegu, IKARem, FARem i STARTem.

Najlepszymi zawodnikami IKARa okazali się Leszek Krasowski i Agata Czerwińska, którzy zdobyli w turnieju indywidualnym II i III miejsce.

Atmosfera podczas zawodów była niezwykle spontaniczna i wesoła. Wszyscy doskonale się bawili, niezależnie od osiąganych rezultatów. Jak dobrze spotykać się w takim gronie 🙂 Trzeba będzie to powtórzyć 🙂
Otrzymaliśmy już zaproszenie na turniej w Słupsku, rozgrywany w listopadzie.
Pojedziemy z chęcią 🙂

Bardzo Dziękujemy całej załodze kręgielni MK Bowling za pomoc organizacyjną i opiekę podczas turnieju.

Strony naszych zaprzyjaźnionych drużyn:
Arcus Słupsk,
START Koszalin,
– drużyna z Kołobrzegu (brak strony),
– FAR-Szczecin – Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Region zachodniopomorski
  (Facebook, oficjalna strona).

P.S.
O naszych zawodach napisali:
gryf24.pl.


15.08.2014 r., Koszalin
– Z okazji Święta Wojska Polskiego i 94. rocznicy Cudu nad Wisłą, delegacja Ikara, w składzie: Stanisław Żabiński, Władysław Kozioł i Krzysztof Ruchwa, złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.


01.08.2014 r., Koszalin
– Delegacja Stowarzyszenia, na czele ze Staszkiem Żabińskim i Władkiem Koziołem, uczestniczyła w koszalińskich obchodach 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


28.06.2014 r., Strzekęcino, Pałac Bursztynowy
– VII Integracyjne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym IKAR-2014

Tym razem nasze zawody wędkarskie odbyły się na terenach należących do Bursztynowego Pałacu w Strzekęcinie.
Było ciepło, troszkę deszczowo, ale atmosfera, humory uczestników – niezwykle słoneczne!

Zwycięzcami zostali:
Zdzisław Rubinowski – I miejsce
Jerzy Pawłowski – II miejsce
Zdzisław Woszczyński – III miejsce

Aura i miejsce spowodowały, że to były rekordowe pod względem połowu zawody. Zwycięzca pobił rekord i złowił ryby o łącznej wadze 4,280 kg.
Bardzo dobrze radzili sobie najmłodsi uczestnicy zawodów, dzieci z grupy INTEGRACJA, w tym Szymek Ruchwa, który złowił aż 38 rybek 🙂

Nagrody i dyplomy wręczał Wicestarosta Koszaliński – Andrzej Leśniewicz.

W naszej imprezie uczestniczyli członkowie IKARa, w tym dzieci i młodzież z INTEGRACJI, członkowie LZS oraz Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych START z Koszalina. Łącznie ok. 35 osób – zawodników i ich bliskich, przyjaciół IKARa.
Po zawodach wszyscy spędzili czas przy grillu z kiełbaskami i kaszanką serwowanymi przez Jolę i Anię.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu LZS, Koła PZW Nr 35-Koszalin, Bursztynowego Pałacu, Koszalińskiego Starostwa Powiatowego oraz sklepu wędkarskiego Pilker z Koszalina.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na niezawodną, fachową i sympatyczną pomoc ze strony Panów z Koła Nr 35 Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie. Bardzo dziękujemy za pomoc Panu Tadeuszowi Przybysiowi (sędziemu głównego zawodów) i jego wspaniałym pomocnikom – Leszkowi i Andrzejowi.


17.06.2014 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna
– odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów biblioterapeutycznych, z których przez cały rok szkolny 2013/2014 korzystały dzieci z naszego Stowarzyszenia.
Na zakończeniu były obecne dzieci z wszystkich szkół i ośrodków, które zostały objęte tą opieką.

Podczas uroczystości można było zobaczyć spektakl „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie z klasy pani Iwony Bienieckiej, występ zespołu tanecznego „RYTM” z tego samego ośrodka oraz występ uczennic z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, przedstawiających choreografię muzyki.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali specjalne dyplomy i słodką niespodziankę.

Bardzo Dziękujemy Panu Dyrektorowi Koszalińskiej Biblioteki Publicznej oraz Pracownikom Biblioteki za organizację zajęć oraz bardzo miłą atmosferę, która jak zawsze im towarzyszy.


30.05.2014 r., Rzepkowo k/Koszalina
– W stadninie koni odbył się Integracyjny Piknik z okazji Dnia Dziecka. Bawili się uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 21 z Koszalina, wśród nich dzieci niepełnosprawne ze Stowarzyszenia. Pogoda dopisała, były śpiewy, tańce, pokazy sprawnościowe i sportowe. Pokazy koni i nauka obchodzenia się z nimi, a także hipoterapia, która sprawiła dzieciom wiele wrażeń i radości. Był też poczęstunek, a na zakończenie każde dziecko dostało nagrodę-upominek.
Dodatkowo było zorganizowane spotkanie dla młodzieży z Grupy Integracja naszego Stowarzyszenia.

Impreza była sfinansowana przez PFRON, Zachodniopomorski LZS oraz Stowarzyszenie IKAR, to kolejna impreza odbywająca się w ramach obchodów 25-lecia IKARa.

Szczególne podziękowania dla Joli Rubinowskiej, za wszechstronną organizację Pikniku, a także wychowawczyniom klas pierwszych, biorących udział w imprezie: Agnieszce Pietrasińskiej, Adzie Sztubie, Katarzynie Kozioł i Julii Lachowskiej.


27.05.2014 r., Domek Kata, Koszalin
– „Wiosna w poezji, muzyce i obrazach” to niezwykle udane, sympatyczne spotkanie z poezją, muzyką i malarstwem koszalińskich twórców związanych z naszym Stowarzyszeniem (członkowie, przyjaciele). Spotkanie, będące jedną z naszych imprez zrealizowanych w ramach obchodów 25-lecia IKARA.

Swoją twórczością poetycką oczarowały nas: Ludmiła Raźniak, Regina Adamowicz, Lidia Nowosad i Krystyna Pilecka. Wiersze recytowały ich autorki. Spotkanie zdobiły prace malarskie Wandy Kołtun, Ludmiły Raźniak i Danuty Stępień, a muzyczną oprawę zapewnił Staszek Żabiński (organy i śpiew) przy wsparciu Asi Hawran (wiolonczela) i Beatki Hawran (flet poprzeczny, śpiew).

Refleksje nad życiem, światem to wspólny łącznik całej prezentowanej twórczości poetyckiej, malarskiej i muzycznej, to również łącznik z wrażliwością zgromadzonych odbiorców.

Wszystkie wiersze, dzieła były bardzo piękne, ale niezwykłą niespodzianką był dla wszystkich wiersz Ludmiły Raźniak napisany na Jubileusz Stowarzyszenia IKAR, na który publiczność zareagowała bardzo gorąco … (wiersz można znaleźć na naszej stronie internetowej).

Spotkanie było również okazją do wspomnienia dwóch dodatkowych jubileuszy – Staszek Żabiński obchodzi 20 lecie swojej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, a Krystyna Pilecka obchodzi 20 lecie swojej pracy twórczej. Obojgu z całego serca Gratulujemy, cieszymy się, że już tyle czasu nam poświęcają i liczymy na ich dalsze dokonania.

Wśród zgromadzonych słuchaczy znaleźli się również Przewodniczący Rady Miasta Koszalina – Stefan Turowski oraz Przewodniczący Rady Kultury – Ryszard Tarnowski.

Dziękujemy Centrum Kultury 105 za współorganizacje spotkania, a w szczególności Agnieszce Walczak i Jarkowi Wilczkowi.


15.05.2014 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. W. Anderska 4-6
– Z okazji zakończenia Tygodnia Bibliotek odbył się koncert w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych w Koszalinie dla członków naszego Stowarzyszenia i jednocześnie spotkanie członków i przyjaciół IKARa. Podczas koncertu wystąpiły młode koszalińskie skrzypaczki uczęszczające do Liceum Muzycznego oraz do I klasy Szkoły Podstawowej Muzycznej.

Bardzo dziękujemy artystkom oraz ich nauczycielce Pani Katarzynie Baj za ten fantastyczny koncert.
Ukłony przesyłamy również dla Pań z Biblioteki.


13.05.2014 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 4-6
– Została uroczyście otwarta wystawa malarstwa Wandy Kołtun (naszej utalentowanej członkini) oraz Jej przyjaciół z Dziennego Domu Samopomocy. Podczas uroczystości, byli obecni, m.in.: Z-ca Prezydenta Miasta Koszalina – Leopold Ostrowski oraz Panowie Ryszard Tarnowski i Andrzej Ziemiński, przedstawiciel Biskupa Ordynariusza ks. Łukasz Gąsiorowski, a także licznie zebrani przyjaciele i inne osoby zainteresowane malarstwem.
Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem Filii nr 8 KBP oraz Stowarzyszenia, z okazji obchodów „Tygodnia Bibliotek” i 25-lecia IKARA.

Bardzo dziękujemy Paniom z Biblioteki za tak wspaniale przygotowanie wystawy.


03.05.2014 r., Koszalin
– Udział delegacji Stowarzyszenia w uroczystej manifestacji patriotycznej z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.


24.04.2014 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 4-6
– Trwająca Oktawa Wielkiej Nocy była dla nas okazją do świątecznego spotkania członków i przyjaciół Stowarzyszenia. Specjalnym gościem naszego spotkania był Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Andrzej Jakubowski. Były życzenia świąteczne, dzielenie się jajkami, ciasto naszej Joli, wspólne rozmowy, wspomnienia. Pan Marszałek opowiadał jak spędza Święta ze swoją rodziną i cieszył się, że może się z nami spotkać przy takiej okazji. Jednocześnie mogliśmy się przekonać, że sprawy osób niepełnosprawnych są ciągle bliskie naszemu gościowi.

Chwilą modlitwy, wspomnieliśmy dwie bliskie nam osoby, które przedwcześnie nas opuściły – Waldemara Markowskiego (Waldka) i mamę Wandy Budnik.

Bardzo dziękujemy naszym miłym Paniom z biblioteki za pomoc w organizacji spotkania oraz opiekę.


07.04.2014 r., Koszalin

W głębokim smutku żegnamy się z naszym kolegą – Waldemarem Markowskim,
wieloletnim członkiem naszego Stowarzyszenia.
Waldek był zawsze uśmiechnięty, pogodny, uprzejmy, miał czas dla drugiego,
starał się jak najczęściej uczestniczyć w naszych działaniach,
wszystko to mimo swojej niepełnosprawności …
Będzie nam Ciebie brakowało Waldku …


Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …


28.03.2014 r., Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie
– Członkowie naszego Stowarzyszenia – Grzegorz Rubinowski, Paweł Znyk i Stanisław Żabiński spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 17 oraz uczniami „Naszej Szkoły”, aby opowiedzieć im o problemach osób niepełnosprawnych. Dzieci mogły posłuchać o problemach w codziennym życiu osób niepełnosprawnych, o oczekiwaniach, barierach architektonicznych i społecznych. Grześ opowiadał o swoim życiu, nauce i problemach jakie wiążą się z niepełnosprawnością. Paweł pokazał w jaki sposób osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku, pokonuje różne przeszkody i opowiedział czego można się nauczyć na zajęciach Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Można było także posłuchać muzyki i śpiewu w wykonaniu naszego Staszka.

Bardzo Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 17 za zaproszenie, dostrzeżenie naszych problemów i naszych działań w mieście oraz chęć przekazywania dzieciom tak ważnych dla nas informacji.

A tak wygląda podziękowanie, jakie otrzymało Stowarzyszenie:

Podziękowanie - SP nr 17

Więcej informacji na stronach:
notatka na stronie Szkoły Podstawowej nr 17,
fotogaleria na stronie Szkoły Podstawowej nr 17,
Głos Koszaliński – gk24,
ekoszalin.pl.


15.03.2014 r., Filharmonia Koszalińska
– Podczas VI Gali Koszalińskiej Kultury wręczone zostały nagrody Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. W znamienitym gronie nagrodzonych osób znalazł się nasz drogi Staszek Żabiński, w uznaniu zasług za zaangażowanie w organizację wielu wydarzeń kulturalnych w naszym mieście, współpracę i aktywizację osób niepełnosprawnych na polu kultury. Jest to jednocześnie docenienie działalności naszego Stowarzyszenia, które było nagrodzone podczas I Gali Koszalińskiej Kultury w 2009 r. Wnioskodawcą tegorocznej nagrody była Politechnika Koszalińska.


Krótki filmik z wręczenia nagrody 🙂


12.03.2014 r., Politechnika Koszalińska
– W ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie Grzesia Rubinowskiego (członka IKARa) ze studentami, zatytułowane:
Niepełnosprawność a funkcjonowanie w społeczeństwie osoby niepełnosprawnej.
Podczas spotkania (wykładu), Grześ w bardzo interesujący i szczery sposób opowiadał o swoim życiu i problemach osób niepełnosprawnych w codziennym życiu. Mama Grzesia – Jola przekazała słuchaczom informacje o sposobach pomocy osobom niepełnosprawnym i namawiała wszystkich do przekazywania 1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego i wolontariatu. Muzycznym akcentem był minirecital Staszka Żabińskiego.
Słuchacze Uniwersytetu oraz organizatorzy gorąco dziękowali brawami Grzesiowi, Joli i Staszkowi.

Fotografie: Adam Paczkowski

06.03.2014 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Tradycyjnie spotkaliśmy się z okazji Dnia Kobiet, w gronie członków oraz przyjaciół Stowarzyszenia. Chwile spotkania upiększyły swoimi wierszami Renia Adamowicz i Krysia Pilecka oraz gościnnie Lech Kamiński. Dodatkowymi atrakcjami była muzyka i śpiew duetu Beatka i Staszek, a o podniebienia zadbała Jola ze swoimi wypiekami. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i opiekę ze strony Pani Wandy, Grażynki i Anii.


09.01.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Odbyło się nasze Świąteczno-Noworoczne spotkanie członków i przyjaciół IKARa. Spotkanie było jednocześnie inauguracją XXV roku działalności naszego Stowarzyszenia, a gościem specjalnym i jednocześnie współgospodarzem spotkania był Pan Dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej – Andrzej Ziemiński. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Kierownik Filii nr 8 – Wanda Budnik, która zauważyła, że już od 19. lat spędzamy czas w gościnnych progach Filii nr 8. Oczywiście Bardzo Dziękujemy za „przygarnięcie nas”.
Spotkanie upłynęło w atmosferze składanych życzeń, śpiewanych kolęd, wierszy czytanych przez Panie – Krystynę Pilecką i Reginę Adamowicz. Była też symboliczna lampka szampana i wyśmienite ciasta.

Bardzo Dziękujemy Paniom z Biblioteki za pomoc, opiekę i uśmiech.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań w roku 2013,
dostępnych na stronie Fotoarchiwum 2013