Fotoarchiwum 2013

Fotoarchiwum 2013

 

Minione wydarzenia


31.12.2013 r.
Z wielkim żalem i smutkiem pożegnaliśmy Naszą Wspaniałą Lodzię – Leokadię Masiarz,
od wielu lat związaną z Ikarem, „czuwającą” nad naszymi finansami.
Zawsze była uśmiechnięta, pogodna, ciepła, wesoła i służyła pomocą każdemu, kto o pomoc prosił.


Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie …


29.11.2013 r., Koszalin, KBP, pl. Polonii
– W roku szkolnym 2013/2014, jak od wielu lat, Koszalińska Biblioteka Publiczna jest dla naszej Grupy Integracja miejscem comiesięcznych spotkań w ramach zajęć biblioterapeutycznych dla dzieci i młodzieży należących do naszego Stowarzyszenia. Dla dzieci jest to doskonała okazja do wspólnego spotkania, „nauki pozalekcyjnej”, podtrzymywania przyjaźni, a dla dorosłych – miłe spotkanie, możliwość porozmawiania we własnym gronie o radościach i troskach.
Cieszymy się, że możemy się systematycznie wspólnie spotykać w serdecznej atmosferze biblioteki, atmosferze tworzonej przez pracowników biblioteki, a w szczególności przez Panią Małgosię.
Zawsze wyczekujemy kolejnego, Pozdrawiamy Panią Małgosię 🙂


29.11.2013 r., Koszalin
– Nasza przesympatyczna Agatka Konieczna została zwyciężczynią konkursu plastycznego na projekt kartki bożonarodzeniowej, konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Koszalina dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Agatka wygrała w kategorii wiekowej 16-24 lata. Nasza laureatka należy do dwóch Stowarzyszeń – do IKARa oraz do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Koszalinie. Na co dzień uczęszcza do Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 2 i właśnie podczas zajęć w Warsztatach, pod okiem swojej nauczycielki, wykonała nagrodzoną pracę.
Agatko, Bardzo, Bardzo Gratulujemy!!! 🙂


 
Dodatkowa informacja na stronie Urzędu Miejskiego


28.11.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Odbyło się „Andrzejkowe” spotkanie członków IKARA i przyjaciół naszego Stowarzyszenia. Gościliśmy na spotkaniu Przewodniczącego Komisji Kultury przy Urzędzie Miasta Pana Ryszarda Tarnowskiego. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem „Sto Lat” dla solenizanta – Zdzicha Woszczyńskiego z życzeniami Dużo … Zdrówka.
Tradycyjnym rarytasem było wspaniałe wypieki Joli, a muzyka i śpiew Beaty, Adama i Staszka, przy wspomaganiu wszystkich obecnych oraz czytane wiersze przez Renię i Krysię były pokrzepieniem serc. Jak zawsze mogliśmy się czuć jak w rodzinnej atmosferze.
Serdeczne Podziękowania za pomoc składamy troskliwym Paniom z Biblioteki.


23.11.2013 r., Kręgielnia MK Bowling w Centrum Handlowym Jantar, Słupsk
– Na zaproszenie naszych przyjaciół ze Słupska – Stowarzyszenia Arcus, gościliśmy na II Integracyjnym Turnieju Gry w Kręgle Osób Niepełnosprawnych (Słupsk-2013), imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Arcus przy współpracy z Urzędem Miasta Słupska, PFRON i Kręgielnia MKBowlig.
W rywalizacji uczestniczyły trzy drużyny zawodników na wózkach inwalidzkich: Arcus ze Słupska, IKAR z Koszalina i żeńska drużyna z Wejherowa. Oprócz rywalizacji drużynowej odbywały się jeszcze rozgrywki indywidualne, w których również uczestniczyli nasi zawodnicy. Atmosfera podczas Turnieju była wyśmienita, to było prawdziwe spotkanie przyjaciół, każdy cieszył się spotkaniem, zabawą, zdobytym dyplomem i medalem, niezależnie od wyniku. Już się przyzwyczailiśmy, że w tej zabawie tradycyjnie zdobywamy drugie miejsce, pierwsze należało do drużyny Arcusa, a dzielne Panie z Wejherowa, pewnie z racji debiutu, zdobyły miejsce trzecie. Za to pierwsi byliśmy w śpiewaniu i muzykowaniu, nasz Staszek Żabiński swoim mini-recitalem dodatkowo uświetnił imprezę.
Turniej odbył się przede wszystkim dzięki zaangażowaniu Pani Prezes Stowarzyszenia Arcus – Marzeny Piszko, Panu Danielowi Bojarynowi oraz Pani Pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Osób Niepełnosprawnych – Beaty Kątnik. W rozdaniu nagród uczestniczył Zastępca Prezydenta Miasta Słupska Pan Edward Zdzieborski.

Serdecznie Dziękujemy za zaproszenie, wspaniałą wspólną zabawę i gościnę. Dodatkowo Panu Staszkowi Kątnikowi za pomoc w zorganizowaniu występu Staszka Żabińskiego oraz filmowanie uwiecznienie.

Już teraz gorąco zapraszamy do nas na VII Integracyjny Turniej Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich, który odbędzie się we wrześniu 2014 w Koszalinie. Wspólnie będziemy świętować 25-lecie naszego Stowarzyszenia IKAR.
Pozdrawiamy!!! 🙂

 
Więcej informacji można znaleźć na stronach:
https://pl-pl.facebook.com/stowarzyszenie.arcus,
https://www.facebook.com/NiepelnosprawniSlupsk.


11.11.2013 r., Koszalin, pl. Zwycięstwa
– Tradycyjnie, podczas obchodów Święta Niepodległości nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji. Braliśmy udział w uroczystej manifestacji patriotycznej pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Naszym powodem do dumy jest odznaczenie Stanisława Żabińskiego białą bronią przez Związek Piłsudczyków RP. Staszku – Gratulujemy!! 🙂


27.10.2013 r., ulice i boiska Koszalina, „Nocna Ściema”
– Odbyła się po raz trzeci „Nocna Ściema” – biegi maratońskie i półmaratońskie ulicami Koszalina, oczywiście w nocy. Wspaniała impreza, która tym razem połączyła rekordową liczbę biegaczy. Jest nam Bardzo Miło, że do uroczystego wręczania nagród został zaproszony przedstawiciel naszego Stowarzyszenia – Przewodniczący – Staszek Żabiński. Dzięki temu uczestniczyliśmy w radości tak wielu osób.
Najbardziej Niesamowitym i Nieoczekiwanym było dla nas i czterech innych stowarzyszeń udzielenie wsparcia w wysokości 1000 zł. Symboliczny czek został odebrany przez Staszka, cieszymy się, że organizatorzy Nocnej Ściemy dostrzegają nasze Stowarzyszenie i uzyskane wsparcie traktujemy jako udzielone wyróżnienie za naszą działalność. Bardzo, Bardzo Dziękujemy i Serdecznie pozdrawiamy cały zespół Nocnej Ściemy, dowodzony przez Dyrektora Biegu – Pana Michała Bielińskiego 🙂

Za zgodą Organizatorów, publikujemy zdjęcia autorstwa Pana Adama Kaźmierskiego.


22.10.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1
– W ramach XXI Dni Kultury Chrześcijańskiej odbyło się Spotkanie Poetyckie „Poezja w Roku Wiary”, połączone z promocją książki „Szepty ufności”. Publiczność mogła usłyszeć wiersze, znajdujące się w książce, recytowane przez ich autorów – Krystynę Pilecką, Reginę Adamowicz, Jana Wiśniewskiego, Ludmiłę Raźniak i Kazimierza Gałkowskiego. Pomiędzy wierszami rozbrzmiewały dźwięki muzyki i piosenek w wykonaniu Stanisława Żabińskiego oraz Joanny Hawran. To była piękna podróż w głąb siebie, Wiary, relacji między człowiekiem i Bogiem.

Bardzo miłym akcentem był również udział w Spotkaniu Pani Ewy Horanin – laureatki tegorocznej edycji nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża „Radość płynie z nadziei”, oraz jej podopiecznego – laureata VIII Turnieju Recytatorskiego Twórczości Religijnej (Koszalin, 19-20.10.2013 r.).


03.10.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Odbyło się powakacyjne spotkanie członków IKARa. Jak zawsze, była miła atmosfera, serdeczne rozmowy, słynne ciasta Joli, kawa, herbata. Szkoda, że jesienne zmiany temperatur sprawiły, że nie wszyscy mogli dotrzeć na spotkanie.
Specjalnym wydarzeniem spotkania były 70 urodziny naszego drogiego Władka Kozioła (wiceprzewodniczącego IKARa).
Były Serdeczne Życzenia, „Sto lat …”, tort i symboliczna lampka szampana.
Władku! Żyj nam 100 lat!! 🙂

Jak zawsze bardzo Dziękujemy naszym sympatycznym Paniom z Biblioteki za życzliwość i pomoc. Pozdrawiamy.


07.09.2013 r., MKBowling KOSMOS
– Odbył się VI Integracyjny Turniej Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich KOSZALIN-SŁUPSK-KOŁOBRZEG połączony z Indywidualnym Integracyjnym Turniejem Osób Niepełnosprawnych. Gośćmi Turnieju byli uczestnicy X Festiwalu Filmowego „INTEGRACJA TY I JA”, którymi opiekowali się Danuta Czech i Władysław Kozioł. Wśród gości z Festiwalu liczną grupę stanowili paraolimpijczycy.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Wiceprezydent Miasta Koszalina Leopold Ostrowski, towarzyszyli mu:
Andrzej Leśniewicz – WiceStarosta Powiatu Koszalińskiego,
Krzysztof Kosiński – Zastępca Dyrektora Biura Pełnomocnikowi Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych,
Stanisław Żabiński – przewodniczący IKARa,
Krzysztof Głombowicz – komentator i dziennikarz sportowy, propagator tematyki niepełnosprawności sportowców,
Michał Olszański – dziennikarz radiowy i telewizyjny, znany m.in. z programu „Pytanie na śniadanie” oraz „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

W trakcie trwania turnieju odwiedzili nas jeszcze: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Andrzej Jakubowski, Senator RP – Piotr Zientarski oraz Paulina Malinowska-Kowalczyk – znaną dziennikarka zajmująca się problemami osób niepełnosprawnych.

Turniej była jak zwykle bardzo udany (!), rekordowa liczba uczestników, wspaniała atmosfera podgrzewana przez zawodowych komentatorów, Panów Michała Olszańskiego i Krzysztofa Głombowicza.

Nasza drużyna grających na wózkach inwalidzkich kolejny raz okazała się bardzo gościnna i po bardzo wyrównanej walce, uległa nieznaczną różnicą punktową drużynie ze Słupska (Gratulujemy! :), to już Wasze czwarte, kolejne zwycięstwo nad nami ). Trzecie miejsce, drużynowo zdobyli koledzy z Kołobrzegu (również bardzo skromne chłopaki 🙂 ).

Najlepszym uczestnikiem całego Turnieju okazał się Krzysztof Olejniczak (już piąty raz z rzędu) z drużyny IKARa.

W Turnieju indywidualnym, czołówka to:
Piotr Miłuszkiewicz (IKAR) – I miejsce,
Leszek Krasowski (IKAR) – II miejsce,
Artur Pieróg (IKAR) – III miejsce.

Wszyscy uczestnicy Turnieju drużynowego, oprócz dyplomów i medali, otrzymali upominki od firmy SPONDYLUS. Bardzo dziękujemy przemiłej Pani Joannie Ligockiej, która przeprowadziła losowanie oraz wręczenie upominków dla wszystkich uczestników na wózkach inwalidzkich. Dziękujemy Bardzo ! 🙂

Uczestnicy Turnieju Indywidualnego otrzymali medale oraz dyplomy.

Drużyna ze Słupska przyjechała jak zwykle pod przewodnictwem Pani Beaty Kątnik, natomiast słupskim dokumentalistą naszej imprezy był Staszek Kątnik. Dziękujemy 🙂

Dziękujemy wszystkim, którzy udzieli wsparcia, dzięki któremu Turniej mógł się odbyć: Urzędowi Miejskiemu Koszalin, Starostwu Powiatu Koszalin, LZS Koszalin, Urzędowi Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Senatorowi RP P.Zientarskiemu, Senator RP G.A.Sztark, Spondylus, ekipie X Festiwalu Filmowego „INTEGRACJA TY I JA” oraz pracownikom MKBowling Kosmos za pomoc i opiekę podczas trwania całego Turnieju.

 
Na temat naszego Turnieju napisano:
Miasto – tygodnik koszaliński,
Kurier Szczeciński.


24.08.2013 r., Rosnowo – Łowisko WYSPA
– „VI Integracyjne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym” zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie IKAR z udziałem Grupy Młodzieżowej INTEGRACJA oraz Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie (Miejskie Koło PZW oraz Koło PZW Koszalin-Przylesie).
Bardzo dobra pogoda i wyśmienite humory sprawiły, że zawody były prawdziwym relaksem w ciszy lasu i jeziora. W zawodach wzięło udział około 30 uczestników ze Stowarzyszenia IKAR, LZS oraz PZW Koszalin i Bobolice.

Czołowe miejsca w klasyfikacji wśród członków IKARa to:
Agata Czerwińska – I miejsce,
Krzysztof Olejniczak – II miejsce,
Zdzisław Rubinowski – III miejsce.

W klasyfikacji łącznej, wszystkich uczestników, tylko Ryszard Kemuś z PZW Bobolice zdołał wyprzedzić naszą czołową trójkę. Krótko mówiąc, nasza Agatka sprawiła piękną niespodziankę i złowiła znacznie więcej ryb niż Panowie, którzy zdecydowanie częściej spędzają czas z wędką w dłoni. Brawo Agata!! 🙂

Bardzo Dziękujemy wszystkim Współorganizatorom oraz Osobom i Instytucjom, które udzieliły wsparcia w organizacji zawodów, dziękujemy Urzędowi Miasta Koszalina oraz LZS-Koszalin. Szczególne podziękowania kierujemy do Panów Sędziów z PZW-Koszalin za przygotowanie, pomoc i fachową opiekę.


18.06.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl.Polonii
– Uroczyście zakończyły się zajęcia biblioterapeutyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Na zakończeniu była też nasz młodzież z IKARa, niestety z racji szkolnych obowiązków w nieco skromniejszym składzie.
Bardzo Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Koszalińskiej Biblioteki Publicznej za organizację zajęć dla naszych dzieci w roku szkolnym 2012/2013. Czekamy na kolejne spotkania we wrześniu 🙂
i wszystkim życzymy udanego wypoczynku latem.


16.06.2013 r., Kołobrzeg <-> Morze Bałtyckie
– Odbyły się „I Integracyjne Połowy Morskie na Wózkach Inwalidzkich – Bałtyk 2013” pod Honorowym Patronatem: Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Andrzeja Jakubowskiego, Prezydenta Miasta Koszalina – Piotra Jedlińskiego oraz Prezydenta Miasta Kołobrzegu – Janusza Gromka.
Na połów stawiło się 12 uczestników – 7 na wózkach inwalidzkich oraz 5 wolontariuszy ze Szczecina, Kołobrzegu i Koszalina. Początkowo planowany był jeden wspólny połów wszystkich wózkowiczów z pomocą wolontariuszy, jednak o godz. 8:30 na nabrzeżu kutrowym w Kołobrzegu w czasie zbiórki uczestników zapadła decyzja Kapitana kutra „FELIKS” i organizatorów, że ze względu zbliżający się sztorm i z uwagi na bezpieczeństwo uczestników odbędą się dwa rejsy, oczywiście z połowem ryb każdy. Na otwarcie imprezy przybył Wicemarszałek Andrzej Jakubowski, który zdecydował się na wypłyniecie wspólnie z uczestnikami pierwszego rejsu.
Niepewność i strach pozostały na lądzie, a na morzu w blasku fantastycznego słońca i sztormowej fali zaczęła się nasza przygoda. Co chwilę zalewała nas woda, ale trzymaliśmy się dzielnie z uśmiechem i humorem pod opieka wolontariuszy oraz wicemarszałka. Niestety przyroda ma swoje prawa i jak nas uświadomiono przy takiej sztormowej pogodzie RYBY NIE BIORĄ!!! 🙁 Wracaliśmy bez ryb – mokrzy, wyhuśtani, ale niezmiernie szczęśliwi. Na nabrzeżu witali nas kołobrzescy piraci i salwy armatnie!
Drugi rejs miał podobny przebieg – tylko bardziej huśtało !!!
Na terenie „PIRACKIEJ PRZYGODY” o godz. 15-tej odbyło się zakończenie na które przybyli: Prezydent Miasta Koszalina – Piotr Jedliński, Z-ca Prezydenta Miasta Kołobrzegu – Andrzej Olichwiruk oraz Dyrektor MOSIR w Kołobrzegu – Andrzej Bejnarowicz. Po krótkich podsumowaniach i wymianie wrażeń rozdano nagrody, statuetki, medale i dyplomy dla wszystkich uczestników oraz pamiątkowe dyplomy i medale dla gości. Firma SPONDYLUS przygotowała dla uczestników morskiej wyprawy niespodzianki w postaci zabiegów – masażu i pedicure w swoich gabinetach.
Z powodu braku możliwości klasyfikacji uczestników /brak ryb z połowu/ sędzia zadecydował aby I, II i III miejscem uhonorować najbardziej odważnych i zaangażowanych uczestników połowów.
Potem gościnna „PIRACKA PRZYGODA” zaprosiła nas na specjały rybne. Przy „szantowej” muzyce i piosenkach wypoczywaliśmy po przebytej przygodzie.
Bardzo ucieszyło nas duże zainteresowanie mediów – towarzyszyli nam TVN-24,
TVP Szczecin, TV Kołobrzeg, tygodnik Miasto z Koszalina, Kurier Szczeciński .

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w realizacji zadania, w szczególności
Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego, dziękujemy za współfinansowanie przez Województwo Zachodniopomorskie, dziękujemy MOSIR Kołobrzeg, MWiK-Koszalin, Posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu, SPONDYLUS, MEC Koszalin oraz dużemu zaangażowaniu wielu członków IKARA.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do VideoInfoArt – Jacek Szyszko, za wykonanie filmowej relacji z naszych połowów.

 
Na temat naszych połowów napisali również:
Gazeta Kołobrzeska,
miastokolobrzeg.pl,
Kurier Szczeciński.

Podczas wędkowania, w oczekiwaniu na naszych bohaterów, Pani Lidia Nowosad napisała na kołobrzeskim brzegu wiersz, można go znaleźć w naszym Kąciku poetyckim.


10.06.2013 r., Stadnina Koni w Rzepkowie
– Zgodnie z naszą czerwcową tradycją, pod hasłem Dnia Dziecka, odbył się piknik integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie IKAR, LZS i Starostwo Powiatowe Koszalin.
Udział wzięły niepełnosprawne dzieci ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 21 w Koszalinie wraz ze swoimi przyjaciółmi i opiekunami. Uczestników imprezy częstowano lodami, ciastkami, słodyczami i zimnymi napojami oraz rozpalono ognisko, przy którym pieczono kiełbaski.
Dzieci oprowadzono po stajni i pastwisku, na którym pasła się klacz z małym źrebiątkiem.
Zorganizowano pokaz jazdy konnej i przejażdżki konne dla wszystkich uczestników. Przejażdżki dla dzieci niepełnosprawnych stanowiły formę terapii /hipoterapii/. Przeprowadzono kilka konkursów i konkurencji sportowych m.in. rzuty piłką do kosza, ringo i biegi w workach.
Każde dziecko otrzymało pamiątkę w postaci breloczków w kształcie koni.
Impreza była bardzo udana i uczestnicy wyjechali z poczuciem zadowolenia ze świetnie spędzonego czasu.


27.05.2013 r., Koszalin, Domek Kata
– Jak co roku na wiosnę, zakwitło w Domku Kata spotkanie pt. „Wiosna w poezji, muzyce i obrazach”. Artystyczne dusze skupione wokół Stowarzyszenia IKAR zaprezentowały swoje wybrane utwory, dzieła. Tematy – Miłości, Wiosny, Koszalina – rozbrzmiewały w wierszach koszalińskich poetek – Krystyny Pileckiej, Reginy Adamowicz oraz Lidii Nowosad. Zabrały słuchaczy w magiczny świat piękna, wartości, Wiary, nadziei …
Utwory grane i śpiewane przez Staszka Żabińskiego i Joannę Hawran dodawały emocji, w otoczeniu malarskich prac Wandy Kołtun, Ludmiły Raźniak, Danuty Stępień i Agaty Czerwińskiej.

Wśród publiczności zasiedli: Senator RP Piotr Zientarski, Wiceprezydent Miasta Koszalina Leopold Ostrowski, Przewodniczący Komisji Kultury Urzędu Miejskiego Ryszard Tarnowski oraz Radny Mirosław Skórka. Cieszymy się, że szacowni goście mogli wspólnie z nami posłuchać wierszy, w których m.in. tak pięknie akcentowane były walory naszego miasta, opisywane z sercem, oddaniem i pasją.

Pełna zadumy atmosfera sprawiła, że nikt nie chciał wychodzić ze spotkania, po zapowiadanych końcowych utworach. Ciepłe słowa wyrażane przed publicznością przez gości, refleksje i wspomnienia Panów Lecha Kamińskiego, Mariana Kwidzyńskiego i Andrzeja Karaczuna, zaśpiewany wspólnie ze Staszkiem przez Pana Senatora P.Zientarskiego blues, sprawiły, że spotkanie toczyło się spontanicznie dalej.
Potem znowu były kolejne wiersze i muzyka, i wiersze, i muzyka …


03.05.2013 r., Koszalin
– Delegacja naszego Stowarzyszenia wzięła udział w uroczystych obchodach uchwalenia Konstytucji 3-Maja.


04.04.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować okres Wielkanocy. Był czas na życzenia, uśmiechy, rozmowy, dla ciała oprócz tradycyjnych wielkanocnych jajek, wyśmienite wypieki, przygotowane przez niezawodną Jolę. Dla ducha, były wiosenne wiersze Pani Reginy (można przeczytać w naszym Kąciku poetyckim), trochę tęsknoty za wiosną, trochę jej przywoływania. Ku ogólnemu pokrzepieniu serc grał, śpiewał i zabawiał duet muzyczny – Beaty i Adama. Nawet Pani Ala ośmieliła się chwycić za akordeon i wygrywać radosne dźwięki.
Wszystko, jak zawsze w gościnnej atmosferze Biblioteki, z pomocą i uśmiechami naszych przemiłych Pań – Wandy i Ani – Dziękujemy.


07.03.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Odbyło się Walne Zgromadzenie-Zebranie członków IKARa. Podczas zebrania zostały zatwierdzone sprawozdania z działalności Stowarzyszenia w roku 2012 oraz sprawozdania z działalności Zarządu Stowarzyszenia w dotychczasowej kadencji. Następnie zostały przeprowadzone wybory Zarządu Stowarzyszenia oraz Komisji Rewizyjnej na nową kadencję. Wszystkie głosowanie przebiegły jednomyślnie i w uznaniu za sprawną działalność w poprzednich latach wybrany został Zarząd Stowarzyszenia w dotychczasowym składzie:
– Stanisław Żabiński – Przewodniczący,
– Władysław Kozioł – V-ce Przewodniczący,
– Jolanta Rubinowska – Sekretarz,
– Zdzisław Woszczyński – Skarbnik,
– Jan Piasecki – Członek.
Panowie Stanisław Żabiński i Zdzisław Woszczyński poinformowali członków Stowarzyszenia o planach działalności na aktualny rok.
Dalsza część spotkania upłynęła pod znakiem Dnia Kobiet, były życzenia, kwiaty, rozmowy w serdecznej atmosferze. Staszek umilał atmosferę melancholijną muzyką i śpiewem, a nasze miłe panie – uśmiechem i ciastem. Szkoda, że zimowo-wiosenne przesilenie nie pozwoliło wszystkim przybyć na to spotkanie.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od przekazania smutnej wiadomości – zmarł Romek Chwoszczyński, członek naszego Stowarzyszenia, serdeczny kolega.

Serdecznie Dziękujemy Paniom z Biblioteki za wszelką pomoc.


10.01.2013 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– jak co roku odbyło się tradycyjne Noworoczno-Świąteczne spotkanie członków i przyjaciół IKARa. Atmosferę rozgrzewały kolędy w wykonaniu Beaty, Adama i Staszka, którym wszyscy oczywiście raźnie wtórowali. W miłej, pełnej energii, atmosferze wyśpiewaliśmy chyba wszystkie możliwe kolędy, ku niemałemu zdziwieniu odwiedzających bibliotekę czytelników. Jak zawsze można było liczyć na smakowite wypieki oraz herbatkę. Wszyscy spędzili miły, przyjacielski wieczór.
Serdecznie Dziękujemy Paniom z Biblioteki za pomoc, opiekę i uśmiech.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań w roku 2012,
dostępnych na stronie Fotoarchiwum 2012