Fotoarchiwum 2015

Fotoarchiwum 2015

 

Minione wydarzenia


26.11.2015 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Wspólnie bawiliśmy się na andrzejkowym spotkaniu. Była bardzo miła atmosfera, muzyka – w wykonaniu duetu Beaty i Krzyśka, poezja czytana przez nasze niezwykłe poetki – Ludmiłę Raźniak, Reginę Adamowicz i Krystynę Pilecką, różne smakołyki oraz zabawy andrzejkowe.


20.11.2015 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Odbyła się III edycja Turnieju Szachowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie IKAR, Koszalińską Bibliotekę Publicznę (Filia nr 8) oraz Ludowe Zespoły Sportowe i Urząd Miasta Koszalina. Tradycyjnie w turnieju brali udział uczestnicy w różnym wieku, o różnych umiejętnościach, ale o wspólnej chęci do szachów.
I miejsce i Puchar Dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej zdobył Borys Lebiedowicz; miejsce II i Puchar Przewodniczącego Rady Powiatowej LSZ – Gracjan Grzesik, a III miejsce i Puchar Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych IKAR – Filip Łuczak. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.


11.11.2015 r., Koszalin, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
– My również cieszymy się z Narodowego Święta Niepodległości. Nasza delegacja uczestniczyła w tradycyjnej uroczystości patriotycznej. Jak widać średnia wieku naszej delegacji to oczywiście 23+


07.11.2015 r., Słupsk, Kręgielnia MK Bowling
– W Kręgielnia MK Bowling – Słupsk, odbył się IV Integracyjny Turniej Gry w Kręgle Osób Niepełnosprawnych, zorganizowany przez słupskie Stowarzyszenie ARCUS. W części turnieju, będącej rywalizacją pomiędzy drużynami „wózkowiczów” ze Słupska oraz Koszalina (niestety ekipy z Kołobrzegu oraz Szczecina nie mogły wziąć udziału), drużyna IKARa po wyrównanej walce zajęła zasłużone, zaszczytne, drugie miejsce 🙂 🙂

Bardzo Dziękujemy Przyjaciołom ze Słupska za zaproszenie na turniej, wspaniałą atmosferę oraz sportową rywalizację i jednocześnie wspólną radosną zabawę.

Wybrane zdjęcia, dzięki uprzejmości Arcusa.

Więcej zdjęć z Turnieju oraz relacja znajdują się na stronie Facebook – Arcus.


22.10.2015 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Pl. Polonii 1
– W ramach XXIII Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, wspólnie z Klubem Inteligencji Katolickiej zorganizowaliśmy wieczór poetycko-muzyczny. Swoje wiersze czytali: Regina Adamowicz, Krystyna Pilecka, Ludmiła Raźniak i Jan Wiśniewski. Oprawę muzyczną zapewnił zespół w składzie: Staszek Żabiński (instrumenty klawiszowe, śpiew), Joanna Hawran (wiolonczela), Beata Hawran (flet), Jan Nowicki (gitara) i Tomasz Wolski (instrumenty perkusyjne).


07.10.2015 r.,
– Podczas drugiego Dnia Koszalińskich Organizacji Pozarządowych zostały docenione nasze działania w minionym roku, a w szczególności nasze imprezy zorganizowane w ramach Jubileuszu 25-lecia naszego Stowarzyszenia (za co dostaliśmy podziękowanie).
W uroczystości wzięli udział: Jola Rubinowska, Władek Kozioł i Staszek Żabiński.


24.09.2015 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Odbyło się powakacyjne spotkanie członków IKARa. Była to okazja do podzielenia się wrażeniami z ostatnich miesięcy i rozmów o bieżących tematach, przy herbatce i cieście. Dziękujemy za pomoc Paniom z biblioteki.


16.09.2015 r., Koszalin, CK105
– W Centrum Kultury 105 świętowano 35-lecie powstania Solidarności. Z tej okazji Staszek Żabiński został zaproszony do zaprezentowania swojej unikalnej kolekcji znaczków. Szczegóły opisał portal koszalin.pro


12.09.2015 r., Koszalin
– Właśnie zakończył się Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA 2015. Chyba tylko na takiej imprezie może dojść do takich spotkań, jak spotkanie Staszka Żabińskiego i przesympatycznej Moniki Kuszyńskiej 🙂


29.08.2015 r., Koszalin, Kręgielnia MK Bowling, Galeria KOSMOS
– Po raz ósmy odbyły się integracyjne zawody gry w kręgle organizowane przez nasze Stowarzyszenie.

W ramach tegorocznych zawodów odbył się tradycyjny Integracyjny Turniej Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich, w którym rywalizowały drużyny ARCUS SŁUPSK (Stowarzyszenie ARCUS ze Słupska), START KOSZALIN (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych „START” z Koszalina), FAR SZCZECIN (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji ze Szczecina) oraz drużyna IKARa wsparta przez sportowców ze STARTu Koszalin.
W tej części rywalizacji zwyciężyła drużyna ARCUS SŁUPSK (I miejsce), która tradycyjnie pokazuje nam wszystkim jak należy grać w kręgle :-). II miejsce zajęła drużyna FAR SZCZECIN, III miejsce – połączona drużyna IKAR-START KOSZALIN, a IV miejsce drużyna START KOSZALIN.

Tradycyjnym uzupełnieniem był Indywidualny Turniej Gry w Kręgle, w którym brali udział starsi i młodsi członkowie oraz przyjaciele Ikara, Arcusa i Startu Koszalin.
I miejsce zajął Leszek Krasowski z IKARa, II miejsce – Maciej Nacfalski (ARCUS SŁUPSK), III miejsce Zdzisław Woszczyński z IKARa, a IV miejsce Agata Czerwińska, również z IKARa. Dzielnie walczyły w rywalizacji Panie z IKARa, wśród których najwyższą lokatę zajęła Pani Irena Woszczyńska (V miejsce).

Po raz pierwszy uczestnikami naszego turnieju były niepełnosprawne dzieci młodsze na wózkach inwalidzkich (z Koszalina, Szczecina i Sławna). Dzielnymi uczestnikami byli: Klaudia Szybska, Maksymilian Michalczuk, Kacper Rakoczy, Maria Walczak, Sandra Oleksy i Kacper Andrzejewski. Wszyscy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.

Bardzo cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w zorganizowanych zawodach, że ciągle możemy liczyć na zainteresowanie ze strony naszych przyjaciół ze Słupska, Szczecina i Koszalina. Dobrze jest widzieć uśmiechniętych, stałych już uczestników ze Słupska: Kubę Nacfalskiego (któremu ciągle kibicujemy w jego powrocie do zdrowia), Alicję Świątek-Brzezińską, Małgosię Kołodziejczak oraz Mirka Piszko.
Jesteśmy zadowoleni, że również pojawili się nowi młodzi uczestnicy – Dziękujemy Iwonce Kłos z FAR za jej zaangażowanie, aby udział dzieci był możliwy.

Podczas naszej imprezy gościliśmy posła RP Stanisława Gawłowskiego, Wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, Wiceprezydenta Miasta Koszalina Pana Przemysława Krzyżanowskiego oraz radną Barbarę Grygorcewicz i radnego Ryszarda Tarnowskiego.
Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta z Koszalina, przy wsparciu sponsorów: Urzędu Miejskiego w Koszalinie, posła RP S.Gawłowskiego, senatora RP P.Zientarskiego, Tomsol, Pofam-Szczecin, Renault-F.Dubnicki, MWiK Koszalin, LZS, PFRON i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji i obsłudze kręgielni MK Bowling KOSMOS Koszalin za pomoc i opiekę.

W sieci jest dostępny krótki filmik autorstwa Pani E. Subocz

Wzmianki o naszym turnieju:
– na witrynie I love Koszalin,
Facebook Arcus,
– w Kurierze Szczecińskim


Na antenie TKK Max-Koszalin ukazał się film o działalności artystycznej członków i przyjaciół naszego Stowarzyszenia. Polecamy


20.06.2015 r., Strzekęcino, Pałac Bursztynowy
– Odbyły się VIII Integracyjne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym IKAR-2015. Niestety problemy pogodowe sprawiły, że grono uczestników było nieco mniejsze niż zwykle. Zawody trzeba było rozpoczynać i kończyć w deszczu. Jednak tym wytrwałym, humory i ryby dopisały 🙂

Zwycięzcami zostali:
Jarosław Szydłowski – I miejsce,
Zdzisław Rubinowski – II miejsce,
Lech Sobieraj – III miejsce.

W zawodach uczestniczyli członkowie IKARa, LZS oraz Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych START z Koszalina. Po konkursie wszyscy spędzili czas przy grillu.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu LZS, Koła PZW Nr 35-Koszalin, Bursztynowego Pałacu, Koszalińskiego Starostwa Powiatowego, PFRON oraz sklepu wędkarskiego Pilker z Koszalina.

Dziękujemy za niezawodną, fachową i sympatyczną pomoc ze strony Panów z Koła Nr 35 Polskiego Związku Wędkarskiego w Koszalinie, zwłaszcza Panu Tadeuszowi Przybysiowi (sędziemu głównego zawodów) i Leszkowi Wojciechowskiemu.


16.06.2015 r., Koszalin, Koszalińska Biblioteka Publiczna, Pl. Polonii
– Skończył się rok szkolny 2014/2015 warsztatów biblioterapeutycznych prowadzonych przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Nasza młodzież z IKARa, skupiona w GRUPIE INTEGRACJA, też brała udział w tych zajęciach. Wszyscy mile je wspominają. Zobaczcie, jak było na uroczystym zakończeniu.

Bardzo Dziękujemy Panu Dyrektorowi i całemu personelowi Koszalińskiej Biblioteki Publicznej za organizację zajęć, podtrzymywanie naszej współpracy oraz niezwykle sympatyczną atmosferę zajęć i nie tylko. Pozdrawiamy Panią Małgosię 🙂 i życzymy udanego wypoczynku, latem.


27.05.2015 r., Koszalin, Domek Kata
– To już tradycja w naszym Stowarzyszeniu, że w maju odbywa się niezwykłe spotkanie pt. „Wiosna w poezji, muzyce i obrazach”. W tym roku, to integracyjne spotkanie rozpoczęło się kompozycją „Spacer majowy” Staszka Żabińskiego (organy i śpiew). Potem były wiersze Krystyny Pileckiej, Lidii Nowosad, Ludmiły Raźniak i Reginy Adamowicz. Wszystko w otoczeniu obrazów Wandy Kołtun, Ludmiły Raźniak i Danuty Stępień, a także prac Zdzisława Woszczyńskiego wypalanych lutownicą w drewnie. Muzycznego wsparcia udzielił Staszkowi zespół w składzie Asia Hawran (wiolonczela), Beatka Hawran (flet poprzeczny, śpiew) i Jan Nowicki (gitara).
Wiosna oraz refleksje nad życiem i światem, to wspólny temat całej prezentowanej twórczości poetyckiej, malarskiej i muzycznej. Zgromadzona, wrażliwa publiczność mogła choć na chwilę oderwać się od wiru spraw codziennych, przenieść się do innej krainy i być w niej jak najdłużej.

Pomocy w organizacji imprezy udzielili: Centrum Kultury 105, senator RP Piotr Zientarski oraz poseł na Sejm Stanisław Gawłowski.

O naszej imprezie napisał Gość Niedzielny:
Wiosna pachnąca sztuką,
Galeria zdjęć.


03.05.2015 r., Koszalin, przed pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego
– Uroczysta manifestacja patriotyczna z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Nasza delegacja


09.04.2015 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Spotkaliśmy się w świątecznym, wielkanocnym klimacie. Był czas na życzenia, na chwilę zadumy przy wierszach Krysi Pileckiej i Reginy Adamowicz … Były też śpiewne, muzyczne hulanki tria – Beaty, Krzyśka i Staszka, tryskające pozytywną energią.
Było też jajeczko i ciasto.

Raz jeszcze, z okazji Świąt Wielkiejnocy, życzymy wszystkim naszym przyjaciołom Dużo Zdrowia, Pozytywnej Energii i Spełnienia Marzeń.

P.S.
Tradycyjnie dziękujemy drogim Paniom z biblioteki za pomoc i przemiłą opiekę 🙂


05.03.2015 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Tym razem spotkanie IKARa było związane ze zbliżającym się Dniem Kobiet. Wspólnie przeżywaliśmy nastrój tej miłej uroczystości. Były kwiaty, życzenia, muzyka i poezja. Oczywiście były też słodkie pyszności. Trzeba się przyznać, że o większość tych atrakcji zadbały … właśnie nasze miłe Panie, którym serdecznie dziękujemy i jeszcze raz życzymy Dużo Zdrowia i Radości.
Szkoda, że zimowo-wiosenne przesilenie nie pozwoliło wszystkim na udział w spotkaniu.


25.02.2015 r., Wiadomość z Rzymu
– Dotarła do nas bardzo przyjemna wiadomość z Rzymu (list poniżej) a wraz z nią informacja, że jeden z naszych jubileuszowych medali znalazł swoje miejsce w Domu Polskim Jana Pawła II w Rzymie w zbiorach Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II.

Bardzo Dziękujemy Pani Profesor Bożenie Iwaszkiewicz-Wronikowskiej za przekazane naszego medalu do tak ważnego dla nas miejsca. Księdzu Andrzejowi dziękujemy za tak ciepłe słowa skierowane do nas. Szczęść Boże


08.01.2015 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Andersa 6
– Spotkaliśmy się, aby wspólnie przeżywać nastrój mijających Świąt oraz złożyć sobie życzenia z okazji Nowego Roku. Nad atmosferą radosnych przeżyć czuwała Beatka z zespołem, przy wsparciu Staszka. Oprócz kolęd był też popularny wesoły repertuar, a niejedna osoba podrygiwała pod wpływem muzyki. Było też dużo pyszności: krokiety z barszczykiem, dużo ciast – wszystko zorganizowane przez niezastąpioną Jolę. Dziękujemy również za pomoc w organizacji Paniom z biblioteki, zwłaszcza Pani Wandzie.
Oprócz zabaw była też niezbędna ilość naszej biurokracji związana z przyjęciem sprawozdań za poprzedni rok.


04.01.2015 r., Koszalin, kościół pw. Św. Kazimierza
– Jak co miesiąc odbyła się msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, z udziałem osób ze Stowarzyszenia OPOKA oraz z IKARa. Bożonarodzeniowy nastrój został dodatkowo uświetniony przez śpiewane kolędy w wykonaniu Staszka Żabińskiego z rodziną: żoną – Halinką, córką – Lidią i wnuczką – Anią, przy muzycznym wsparciu Asi i Beatki Hawran.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań w roku 2014,
dostępnych na stronie Fotoarchiwum 2014