Fotoarchiwum 2020

Fotoarchiwum 2020

 

Minione wydarzenia


27.11.2020 r.
– Dzisiaj mija trzecia rocznica śmierci Staszka Żabińskiego


SPORT – IKAR – Fotografia – Biblioteka 🙂W dniu 01.11.2020 r., zmarła nasz serdeczna koleżanka – Regina Adamowicz
– koszalińska poetka, członkini IKARa.
Regina była niezwykle miłą, ciepłą i przyjazną dla wszystkich osobą.
Skromna, cicha, ale potrafiła swoje głębokie obserwacje otoczenia-świata
przelać w piękną poezję, która trafiała do wszystkich, niezależnie od wieku.
Pisała swoje wiersze dla dorosłych oraz dla dzieci.

O miłości

Regina Adamowicz

Na krętych życiach ścieżkach
Miłość stoi
Rozdaje ludziom serca
Serca są ciepłe
I gorące
Uczucia dobro budzą

Tyle w nich światła
Tyle słońca
Czasem niepokój
Zbudzą w duszy
Uśmiech pojawi się na twarzy

I może tak się zdarzyć
Że ludzie nie będą tacy sami
Miłość potrafi wiele zmienić
Chodzą po świecie zakochani
Kochają bliźnich
I przyrodę
Kochają Boga, kwiaty
Ziemię.

Kto kocha rękę temu poda
Co w samotności czasem czeka
Na pomoc, uśmiech dobrą radę

Miłość jest wielkim Bożym darem
Przywraca wiarę
W dobroć
I … człowieka

Koszalin, © Regina Adamowicz

P.S.
Niektóre z wierszy można znaleźć w naszym Kąciku poetyckim


07.10.2020 r., Koszalin, Filharmonia
– W trudnych warunkach pandemii, nasza reprezentacja uczestniczyła w Gali Organizacji Pozarządowych, zorganizowanej przez Pracownię Pozarządową i Prezydenta Miasta Koszalina z okazji obchodów Koszalińskiego Dnia Organizacji Pozarządowych.
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR otrzymało Podziękowanie za wieloletnią działalność i wkład w rozwój miasta Koszalina, podpisane przez Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego i Panią Monikę Widocką z Pracowni Pozarządowej.


25.07.2020 r., Strzekęciono, Bursztynowy Pałac – tereny zielone
– Nad pełnym uroku stawem znajdującym się przy Bursztynowym Pałacu w Strzekęcinie odbyły się XIII Integracyjne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym, zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie oraz PZW Okręg Koszalin i Koło PZW nr 26 „Energetyk”.

Wsparcia przy organizacji zawodów udzielili również: Starostwo Powiatu Koszalińskiego, LZS Koszalin, sklep wędkarski PILKER z Koszalina (Pan Ireneusz Kordowski) i Bursztynowy Pałac (Strzekęcin).

Pogoda i humory dopisały wszystkim, a sympatyczna atmosfera zawodów pozwoliła na miłe spędzenie czasu na łonie natury. Nad przebiegiem zawodów czuwali: Pan Tomasz PlewaPrezes Zarządu PZW (Okręg Koszalin), Pan Jan CiszekSekretarz PZW i Pan Janusz Fijałkowski – Prezes Koła PZW nr 26 „Energetyk”.

Pierwsze miejsce zdobył Ryszard Fornalczyk, który dziękując za nagrody powiedział, że nie mógłby wygrać, gdyby nie pomoc w sytuacji awarii wędki i swój puchar przekazał jako nagrodę fair play dla Krzysztofa Ruchwy.
Drugie miejsce zdobył debiutujący w zawodach Zdzisław Krajewski, a trzecie miejsceKrzysztof Olejniczak.

Zawody zakończyły się wspólnym grillowaniem, a ponieważ były to jednocześnie imieniny Krzysztofa, to wszyscy odśpiewali „Sto lat” dla naszych Krzyśków – Krzysztofa Olejniczaka i Krzysztofa Ruchwy.

Należy przypomnieć, że w ubiegłym roku doszło do podpisania między PZW i IKARem Porozumienia o współpracy, w ramach której zostały podjęte działania zmierzające do stworzenia warunków do bezpiecznego przebywania nad wodą i wędkowania osób niepełnosprawnych (w tym osób na wózkach inwalidzkich).

Dziękujemy Sędziemu Głównemu zawodów oraz Panom z PZW za organizację zawodów, wszechstronną pomoc oraz opiekę nad uczestnikami. Naszym Paniom, wspieranym przy grillu przez Pana Tomasza 🙂 , za wyśmienicie przygotowany poczęstunek, właścicielom terenu za udostępnienie miejsca do rozegrania Zawodów oraz sponsorom za ufundowanie nagród.
16.07.2020 r. , Koszalin, ogródki działkowe przy osiedlu Unii Europejskiej
– Odbyło się nasze pierwsze spotkanie członków i przyjaciół IKARa w dobie pandemii. Spotkaliśmy się przy wspólnym grillu na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Camping”. Był czas i warunki na wspólne bezpieczne spotkanie i chwilę relaksu w gronie znajomych.5.03.2020 r., Koszalin, KBP Filia nr 8
– Pod hasłem obchodów Dnia Kobiet odbyło się spotkanie członków IKARa. Mimo problemów ostatnich dni, spotkaliśmy się w licznym gronie. Był okolicznościowy tort, kwiaty i prezenty dla naszych Pań.

Gośćmi specjalnymi byli: Pani Marta Pisera (doradczyni z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego), Pani Teresa Tałaj (koszalińska działaczka społeczna, zaangażowana m.in. w działalność Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej) oraz Pan Marian Tałaj (medalista olimpijski z Montrealu 1976, judoka). Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć ciekawe wspomnienia Pana Mariana Tałaja, dotyczące jego doświadczeń sportowych i drogi do medalu olimpijskiego. Można było również zobaczyć i choć przez chwile przymierzyć brązowy medal igrzysk olimpijskich. Zarząd Stowarzyszenia przekazał olimpijczykowi statuetkę Stowarzyszenia, a dwoje członków IKARa oraz Pani Marta Pisera otrzymało okolicznościowe odznaki klubu olimpijczyka.

Podczas Spotkania Zarząd Stowarzyszenia przekazał czterem samotnym, niepełnosprawnym członkom IKARa opaski monitorujące, dzięki którym osoby te będą miały możliwość wzywania pomocy w trudnych sytuacjach zdrowotnych. Z pewnością poprawi to komfort ich życia, zapewniając lepsze poczucie bezpieczeństwa.

Zdzisław (nasz Skarbnik) opowiedział o udziale delegacji IKARa w uroczystej Gali podsumowującej Program Społecznik 2019, która odbyła się w Szczecinie. Nasza delegacja była tam na zaproszenie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i podziękowaniem za udaną współpracę w minionym roku.

Spotkanie upłynęło w miłej, ciepłej atmosferze i jak zwykle nieocenioną pomoc niosły nam gospodynie Filii – Pani Wanda i Pani Grażyna 🙂 🙂


28.02.2020 r., Koszalin, KBP, pl. Polonii 1
– Kolejne spotkanie naszej młodzieży i rodziców w ramach warsztatów biblioterapeutycznych jest już za nami.
Mieliśmy okazję – nieoficjalnie – zobaczyć nową salę KBP do zajęć biblioterapeutycznych (itp.) – robi wrażenie 🙂


24.02.2020 r., Szczecin
– Na zaproszenie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, nasza delegacja uczestniczyła w uroczystej Gali podsumowującej Program Społecznik 2019. Gala odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie. Była to okazja do nowych inspiracji, poznania inicjatyw innych Społeczników oraz wzajemnego poznania się osób działających w naszym województwie. IKAR korzystał w minionym roku z Programu Społecznik przy realizacji własnych imprez.


* Relacja z gali na GS24.pl
* Publikacja dotycząca Programu Społecznik na GS24.pl

P.S.
Na Gali spotkaliśmy m.in. naszych przyjaciół z Pracowni Pozarządowej (Koszalin).


19.02.2020 r., Koszalin, Pracownia Pozarządowa
– Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym zasad ubiegania się o dofinansowanie w Programie „Europa dla obywateli”.
Spotkanie było zorganizowane przez Punkt Kontaktowy Programu „Europa dla obywateli” wspólnie z Pracownią Pozarządową w Koszalinie. Przedsięwzięcie realizowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Komisji Europejskiej.


13.01.2020 r., Koszalin, Filharmonia
– Na zaproszenie Pana Prezydenta Piotra Jedlińskiego, nasza delegacja wzięła udział w Spotkaniu Noworocznym Prezydenta Miasta Koszalina. Podczas Spotkania wręczane były Koszalińskie Orły w kategoriach: Innowacja, Gospodarka, Sport, Społeczna odpowiedzialność, Kultura i Edukacja. Było nam bardzo miło wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Jednocześnie była to okazja do spotkania z wieloma osobami, działającymi na rzecz naszej społeczności lokalnej w różnych dziedzinach.


10.01.2020 r., Koszalin, KBP, pl. Polonii 1
– Odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie młodzieży IKARa w ramach warsztatów biblioterapeutycznych, organizowanych wspólnie z Koszalińską Biblioteką Publiczną. Była to kolejna okazja do rozmów (wymiany doświadczeń i informacji) w gronie młodzieży i rodziców o problemach młodych ludzi, ale również o ich zainteresowaniach.


9.01.2020 r., Koszalin, KBP Filia nr 8

Pierwsze w tym roku spotkanie członków IKARa miało bardzo uroczysty charakter.

Na naszym spotkaniu gościliśmy Pana Tomasza SobierajaWicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Panią Annę GindęPełnomocnika Prezydenta Miasta Koszalina ds. Osób Niepełnosprawnych oraz gości z zaprzyjaźnionego Polskiego Związku Wędkarskiego – Pana Tomasza PlewęPrezesa Zarządu PZW (Okręg Koszalin), Pana Jana CiszkaSekretarza PZW i Pana Janusza FijałkowskiegoPrezesa Koła PZW nr 26 „Energetyk”.

Spotkanie było okazją do złożenia życzeń noworocznych w gronie członków i przyjaciół IKARa oraz wymiany wielu miłych słów.

Wizyta Pana Marszałka – Tomasza Sobieraja – była związana m.in. z nadaniem dwóm członkom Stowarzyszenia honorowych odznak. Pan Zdzisław Woszczyński został wyróżniony przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, a Pan Mariusz Ruchwa został wyróżniony Srebrną Odznaką. Uchwała o nadaniu odznak została przyjęta w minionym roku (2019) i była związana z uhonorowaniem pracy zasłużonych członków Stowarzyszenia IKAR z okazji obchodzonego Jubileuszu XXX-lecia Stowarzyszenia.

Nagrodę za współpracę Stowarzyszenia IKAR z Polskim Związkiem Wędkarskim odebrał Przewodniczący IKARa – Włodek Kozioł, z rąk Prezesa koszalińskiego PZW – Pana Tomasza Plewy.
Warto przypomnieć, przy tej okazji, że z uwagi na wieloletnie wspólne działania IKARa i PZW, w ubiegłym roku doszło do podpisania między PZW i IKARem Porozumienia o współpracy, w ramach której zostały podjęte działania zmierzające do stworzenia warunków do bezpiecznego przebywania nad wodą i wędkowania osób niepełnosprawnych (w tym osób na wózkach inwalidzkich). Dzisiejsze spotkanie było jednocześnie okazją do rozmów o współpracy i jednocześnie przedstawienia naszych wspólnych planów i problemów Panu Wicemarszałkowi i Pani Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie odbyło się w świąteczno-noworocznej atmosferze. Był czerwony barszczyk i krokiety z kapustą oraz ciasta. Świąteczny wystrój i pomoc w organizacji spotkania to zasługa przede wszystkim naszych przemiłych Pań z biblioteki – Wandy Budnik i Grażyny Wójcik.Proszę sprawdzić co się działo w naszym Stowarzyszeniu w roku 2019
Fotoarchiwum 2019