Fotoarchiwum 2017

Fotoarchiwum 2017

 

Minione wydarzenia

Staszek Żabiński 1949-2017

Stanisław Żabiński

01.01.1949 – 27.11.2017 r.

Staszku – Przyjacielu, za szybko odszedłeś,
Zawsze będziemy Ciebie pamiętać
Twoje dobre słowo, optymizm,
drogę pod wiatr, Wiarę …
Tak dużo nam dałeś, dużo nam zostawiłeś,
… nie tylko muzykę i śpiew

~ ~ ~ ~

Pożegnania:
– na witrynie Koszalininfo.pl,
GK24.pl,
Radio Koszalin,
Radio Plus Koszalin,
Miasto Koszalin,
Amazonki – Kalisz,
Gość Niedzielny – Próbował pięknie żyć dzięki niebu,
Gość Niedzielny – W jego sercu kwitły ogrody,
Gość Niedzielny – Pogrzeb Stanisława Żabińskiego.

~ ~ ~ ~

Przypominamy trzy wybrane filmy, które dokumentują zaledwie cząstkę działalności Staszka:


10.10.2017 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, pl. Polonii 1
– W ramach XXV Koszalińskich Dni Kultury Chrześcijańskiej odbył się wieczór muzyczno-poetycki, zorganizowany przez Klub Inteligencji Katolickiej, Koszalińskie Bractwo Literackie i nasze Stowarzyszenie. Prezentowana była poezja Reginy Adamowicz, Krystyny Pileckiej, Ludmiły Raźniak i Jana Wiśniewskiego. Obrazy – Ludmiły Raźniak oraz muzyka i śpiew w wykonaniu zespołu, w składzie: Staszek Żabiński, Beata Hawran i Tomasz Wolski.


24.09.2017 r.
– Na antenie TVP1 w ramach Magazynu „Pełnosprawni”, ukazał się reportaż o Staszku Żabińskim, opracowany przez Panią redaktor Paulinę Malinowską-Kowalczyk z TVP Sport. Zachęcamy do zapoznania się z reportażem („Pełnosprawni” 24.09.2017 r.).


9.09.2017 r., Koszalin, Kręgielnia MK Bowling, Galeria KOSMOS
– To już X (Jubileuszowy) Integracyjny Turniej Gry w Kręgle, jaki zorganizowało nasze Stowarzyszenie. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Przewodniczący Stowarzyszenia IKAR – Staszek Żabiński, wspólnie z Senatorem RP – Piotrem Zientarskim oraz Radnym Rady Miejskiej miasta Koszalina – Leopoldem Ostrowskim.

Tradycyjnie zostały rozegrane dwa turnieje.
W Turnieju Gry w Kręgle na Wózkach Inwalidzkich rywalizowały zespoły: drużyna IKARa, drużyna ARCUS SŁUPSK (Stowarzyszenie ARCUS ze Słupska), drużyna HAVET HOTEL DŹWIRZYNO-KOŁOBRZEG (skupiająco niepełnosprawnych sportowców z rejonu Kołobrzeg-Dźwirzyno) i drużyna FAR Szczecin.
Kolejny już raz zwyciężyła drużyna ARCUS SŁUPSK (I miejsce), przed IKARem (II miejsce) i drużyną HAVET HOTEL DŹWIRZYNO-KOŁOBRZEG (III miejsce). Spóźniony, z uwagi na problemy z dojazdem, zespół FAR Szczecin został sklasyfikowany na IV miejscu. Najlepszą zawodniczką turnieju drużynowego okazała się Małgorzata Kołodziejczak, grająca w barwach ARCUSa.

Drugi turniej (indywidualny) Integracyjny Turniej Gry w Kręgle był rozgrywany w gronie młodszych i starszych członków Stowarzyszeń IKAR, ARCUS, Fundacji „Zdążyć z Miłością” oraz ich przyjaciół. Zwycięzcami zostali: Leszek Krasowski (IKAR) – I miejsce, Robert Dobosz (IKAR) – II miejsce oraz Krzysztof Kołodziejczak (ARCUS) – III miejsce.

To wielka radość wspólnie przeżywać (X raz) zawody, podczas których możemy grać wspólnie z naszymi przyjaciółmi ze Słupska, Kołobrzegu i Koszalina. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, za udział i za dzielenie się z nami waszą radością. Dziękujemy Paniom z Fundacji „Zdążyć z Miłością” za pomoc w organizacji turnieju oraz Pani redaktor Paulinie Malinowskiej-Kowalczyk z TVP Sport za poświęcony dla nas czas.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta z Koszalina i Polskiego Radia Koszalin. oraz Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA, przy wsparciu sponsorów: Urzędu Miejskiego w Koszalinie, senatora RP P.Zientarskiego, posła S.Gawłowskiego, LZS, Tomsol i MWiK Koszalin.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i obsłudze kręgielni MK Bowling KOSMOS Koszalin za pomoc w organizacji turnieju, gościnność i opiekę.

Napisali o nas nasi przyjaciele ze Słupska – Stowarzyszenie ARCUS

Polecamy również relację z naszego turnieju
(wyemitowaną przez TVP1 w Magazynie „Pełnosprawni”, w dniu 17.09.2017 r.)


04.08.2017 r., Koszalin, KBP Filia nr 8, ul. Andersa 4-6
– Otwarcie wystawy prac malarskich Pani Ludmiły Raźniak należącej do Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych IKAR. Uroczystego otwarcia dokonali: Z-ca Prezydenta Miasta Koszalina Wojciech Kasprzak oraz Dyrektor KBP Andrzej Zimiński. Stanisław Żabiński przedstawił bogata twórczość i osiągnięcia Pani Ludmiły. Prezentowane prace wywołały duże wrażenie na zgromadzonych pasjonatach malarstwa. Wystawa odbywa się w ramach upowszechniania twórczości osób niepełnosprawnych i potrwa do końca sierpnia.


01.08.2017 r., Koszalin
– Uroczystość z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


17.06.2017 r., Strzekęcino, Pałac Bursztynowy
– X Integracyjne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym IKAR-2017. Pogoda nieco pokrzyżowała szyki naszych zawodów, część zainteresowanych w ostatniej chwili nie zdobyła się na udział, ale ci co przybyli na zawody chwalili, że była wspaniała atmosfera, udane połowy, nagrody i spotkanie towarzyskie przy grillu.


13.06.2017 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Pl. Polonii 1
– Młodzież z naszej grupy INTEGRACJA wzięła udział w uroczystości zakończenia warsztatów biblioterapeutycznych, które od lat organizuje Koszalińska Biblioteka Publiczna. Warsztaty odbywają się co miesiąc przez cały rok szkolny i są bardzo lubiane przez młodzież z INTEGRACJI.
Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi i całemu personelowi Biblioteki za organizację i atmosferę warsztatów. Bardzo chętnie pojawimy się na kolejnej edycji warsztatów 😉


29.05.2017 r., Domek Kata, Koszalin
– Odbyło się X Jubileuszowe Spotkanie „Wiosna w poezji, muzyce i obrazach”, prezentujące twórczość osób niepełnosprawnych.
Poezja w wykonaniu: Regina Adamowicz, Krystyna Pilecka, Ludmiła Raźniak i Lidia Nowosad.
Obrazy: Wanda Kołtun, Ludmiła Raźniak i Danuta Stępień.
Muzyka: Stanisław Żabiński (instrumenty klawiszowe, śpiew), Joanna Hawran (wiolonczela), Beata Hawran (flet, śpiew), Katarzyna Baj (skrzypce), Jan Nowicki (gitara) i Tomasz Wolski (perkusja).
Wspaniałe wiersze, obrazy, muzykę i śpiew z pewnością zapamiętają na długo wszyscy uczestnicy spotkania. Na koniec koncertu Staszek, ze wzruszeniem, wspominał śp. Zbigniewa Wodeckiego – wspaniałego artystę i człowieka oraz zaśpiewał Jego ulubioną piosenkę „Żyłem jak chciałem”.


Krótki filmik muzyczny -1- 🙂

Krótki filmik muzyczny -2- 🙂

Krótki filmik muzyczny -3- 🙂

Krótki filmik muzyczny -4- 🙂


11.05.2017 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Wł. Andersa 4-6
– Minęło kolejne spotkanie członków IKARa. Tym razem oprócz tradycyjnych tematów naszych spotkań, mieliśmy okazję uczczenia 26. urodzin Agatki Czerwińskiej oraz imienin Staszka Żabińskiego. Były więc życzenia, tort i dużo radości 😉


06.04.2017 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Wł. Andersa 4-6
– W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia i razem spędzić czas. Jola oraz nasze miłe Panie z Biblioteki zadbały o przygotowanie spotkania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Jak zwykle spędziliśmy czas w miłej atmosferze, pełnej humoru, ale i wspomnień …


18.03.2017 r., Muzeum Obrony Przeciwlotniczej
– W Muzeum odbyła się doniosła uroczystość obchodów V rocznicy powstania Związku Piłsudczyków RP Okręgu Środkowopomorskiego. Duży zaszczyt spotkał Staszka Żabińskiego, któremu z tej okazji przyznano Honorowy Krzyż ZPRP, za rozpowszechnianie i dokumentowanie historii o żołnierzach walczących o Niepodległość Polski.


09.03.2017 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Wł. Andersa 4-6
– Odbyło się spotkanie członków IKARA z okazji Dnia Kobiet. Na początku były serdeczne życzeń dla naszych Pań. Tradycyjnie (z takiej okazji 🙂 ) na stole był tort, szampan i inne słodkości. Przy muzyce w wykonaniu Beaty, Janki i Staszka bawiliśmy się bardzo wesoło.

Były też chwile wspomnień o nieobecnych. Staszek w ciepłych słowach pożegnał Jolę Pasiecką – wspaniałą przyjaciółkę, która swoją obecnością w Stowarzyszeniu wnosiła dużo radości, miłości i pomocy innym … Przy stole było pozostawione dla niej miejsce, to przy którym zawsze siadała. Beata zagrała piosenkę, o którą Jola zawsze prosiła – „Ta ostatnia niedziela”.

Dziękujemy naszym wspaniałym Paniom za organizację spotkania. W szczególności dziękujemy naszej niezastąpionej Joli Rubinowska, która zgotowała niespodziankę wszystkim chłopakom, w postaci słodkich prezentów z okazji nadchodzącego Dnia Mężczyzn 😉


Ikar
Jola Pasiecka
Żegnamy Cię Jolu, pozostaniesz w naszych sercach jako ciepła,
pogodna, skromna, pamiętająca o innych …
3 marca 2017 r.


12.01.2017 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, ul. Wł. Andersa 4-6
– Mamy już za sobą pierwsze spotkanie członków IKARa, które odbyło się w klimacie świąteczno-noworocznym. Niezawodna Jola zadbała, aby nikomu nie brakowało barszczyku, krokietów i ciasta. Czas umilała Beata, grając na skrzypcach kolędy, a najgłośniej śpiewał duet w składzie Mirko i Krystyna (nasza droga poetka Krystyna Pilecka). Był czas na rozmowy w sprawdzonym gronie, wysłuchanie poezji recytowanej przez Krystynę oraz posłuchanie zasłyszanych anegdot (m.in. tych zasłysznych w koszalińskiej filharmonii podczas góralskiego koncertu kolęd). Spotkanie toczyło się w bardzo miłej atmosferze, a nasze sympatyczne Panie z Biblioteki czuwały nad wszystkim.
Kto nie był niech żałuje 😉

P.S. Zatwierdziliśmy sprawozdania z działalności Stowarzyszenia w roku 2016.


Proszę sprawdzić co się działo w naszym Stowarzyszeniu w roku 2016
Fotoarchiwum 2016