Fotoarchiwum 2021

Fotoarchiwum 2021

 

Minione wydarzenia
W niedzielę 29.08.2021 odszedł od nas Krzysztof Hertig
– nasz serdeczny kolega, przyjaciel.
Wszystkim nam będzie brakowało Twojej pogody ducha, uśmiechu i pozytywnego nastawienia do życia, bez względu na doskwierające trudności.

Krzysiek był jednym z najstarszych, swoim stażem członków IKARa,
był od początków koła i stowarzyszenia,
pełnił m.in. funkcje członka Zarządu i był Sekretarzem.
Był reprezentantem IKARa w turniejach gry w kręgle,
ale przede wszystkim był dobrym kolegą,
który mimo własnej niepełnosprawności potrafił pomagać innym osobom.
Znał dobrze problemy osób niepełnosprawnych, bo sam spędził na wózku 35 lat.

Krzyśku będzie nam Ciebie Bardzo brakowało …

Całej Rodzinie Krzysztofa składamy jako Stowarzyszenie serdeczne wyraz współczucia
i zapewniamy o pamięci w naszych modlitwach.


10.09.2021 r. – Koszalin, pl. Polonii
– W ramach 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, odbyło się spotkanie z Tomaszem Wilkiem (członkiem IKARa) autorem publikacji „Cavernous angioma. Rehabilitacja, operacja i powrót do zdrowia”


04.08.2021 r. – Koszalin, KBP, pl. Polonii
– W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Wilkiem autorem poradnika „Cavernous angioma. Rehabilitacja, operacja i powrót do zdrowia”. Więcej na temat spotkania autorskiego członka IKARa można przeczytać na stronie biblioteki. Publikacja powstała w ramach projektu z Programu Społecznik.


27.07.2021 r. – Koszalin, KBP, pl. Polonii
– Na tarasie „Pod Bookiem” – Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne połączone z promocją książki Krystyny Pileckiej pt.: Uskrzydlić marzenia. Pani Krystyna należy do Krajowego Bractwa Literackiego i jednocześnie jest wieloletnią członkinią naszego Stowarzyszenia. Szerszą relację ze spotkania można znaleźć na stronie biblioteki.


17.07.2021 r. – tereny zielone przy Bursztynowym Pałacu w Strzekęcinie
– Odbyły się XIV Integracyjne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym. Była to wspólna impreza organizowana przez IKARa oraz naszych przyjaciół z PZW (Okręg Koszalin) i Koła PZW nr 26 „Energetyk”.
Środki na organizację imprezy pozyskaliśmy składając wniosek pod hasłem: Z wędką na grubą rybę, w Programie Społecznik 2019-2021 (Pomorze Zachodnie, KARR).25.06.2021 r. – Koszalin, ogródki działkowe „Camping”
– Wreszcie mogliśmy się spotkać! Był wspólny grill, rozmowy, swobodna, miła atmosfera.
Szkoda, że nie wszystkim odpowiadał termin, ale z pewnością będziemy takie spotkania powtarzać 🙂


31.05.2021 r.
– Mimo obostrzeń – Działamy!
Pozyskaliśmy finansowanie na dwa projekty, które będą realizowane w ramach Programu Społecznik.


03.05.2021 r. – Koszalin
– W dniu 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, nasza niezawodna reprezentacja w składzie: Władysław Kozioł, Anna Dochniak i Krzysztof Ruchwa, złożyła kwiaty pod pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego.


2021.03.08. – Bardzo miłą niespodzianką dla Pań należących do naszego Stowarzyszenia była niespodziewana wizyta Zdzisława i Włodka z kwiatkiem. Choć wizyta była bardzo krótka, w progu, w maseczkach, to była okazją do serdecznego uśmiechu dla obu stron 🙂


Początek roku 2021 był dla nas, podobnie jak dla reszty społeczeństwa, trudny okresem – brak możliwości spotkań, obawy o zdrowie i życie w naszym gronie i naszych rodzinach. Musieliśmy ograniczyć naszą działalność.


Proszę sprawdzić co się działo w naszym Stowarzyszeniu w roku 2020
Fotoarchiwum 2020