Fotoarchiwum 2018

Fotoarchiwum 2018

 

Minione wydarzenia


29.11.2018 r., Koszalin, KBP Filia nr 8, ul. Andersa 4-6
– Andrzejkowe spotkanie członków IKARa – były wspólne rozmowy, śpiewy, lanie wosku, muzyka i nawet tańce 😉
Bardzo dziękujemy Paniom z biblioteki za pomoc w przygotowaniu spotkania oraz naszym Paniom za smakowite wypieki.
Cieszymy się z udziału nowych członków w naszym spotkaniu 🙂


Poznaj informacje na temat
Zatrudniania osób niepełnosprawnych
zamieszczone w naszym serwisie
Dołącz do Kampanii TakiJakJa


27.11.2018 r.
– W tym dniu mija pierwsza rocznica śmierci Staszka Żabińskiego

i parę piosenek, nagrania video …
„Do póki ziemia kręci się”
„Nie jesteś sama”
„Promyku nadziei”
„My way”
„Modlitwa”
oraz audio …
Za chwilę spotkam miłość
Promyku nadziei
Uskrzydlić marzenia ... uwierzyć
Nie ma Cię
Odchodzisz
Serce /Hymn Amazonek/
Przekażmy sobie znak pokoju
Wózek

Co napisano o Staszku w zeszłym roku, można znaleźć na stronie: Fotoarchiwum 2017


23.11.2018 r., Koszalin, KBP Filia nr 8, ul. Andersa 4-6
– VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, zorganizowany wspólnie z IKARem


11.11.2018 r., Koszalin
– Nasza delegacja brała udział w uroczystościach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.Z żalem żegnamy się z naszym serdecznym przyjacielem.
W dniu 28.10.2018 r. zmarł Janek Piasecki
– wieloletni członek naszego Stowarzyszenia i członek Zarządu Stowarzyszenia.


13.10.2018 r., Słupsk, Kręgielnia MK Bowling
– VII Integracyjny Turniej Gry w Kręgle Osób Niepełnosprawnych
Nasza reprezentacja uczestniczyła w tym fantastycznym Turnieju przygotowanym przez naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia ARCUS. To niezwykła przyjemność wspólnie spędzić czas.
Bardzo Dziękujemy za Pamięć o Staszku Żabińskim, pięknie wyrażoną podczas otwarcia Turnieju.
Turniej jak zwykle udany dla wszystkich – Arcus zdobył I miejsce w grze drużynowej wózkowiczów, a my zaszczytne III miejsce. Najlepszym graczem w klasyfikacji indywidualnej gości był Szymek Ruchwa.
Bardzo Dziękujemy za wspólną zabawę i gościnę. Czekamy na kolejne spotkania w tak miłym gronie 🙂


27.09.-05.10.2018 r., SP 18 Koszalin, SKO
– Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR dostrzega i docenia akcje służące wsparciu osób niepełnosprawnych. Jedną z takich akcji jest odbywająca się co roku, w Szkole Podstawowej nr 18 w Koszalinie, zbiórka zabawek dla pacjentów Poradni Neurologii Dziecięcej przy Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.
Uczniowie klas I-III zbierają i przekazują swoje zabawki do Poradni, której pacjentami są m.in. niepełnosprawne dzieci, cierpiące na schorzenia neurologiczne. Otrzymane zabawki stanowią dla tych dzieci ważne wsparcie, które pozwala na przezwyciężenie ich emocjonalnych trudności, jakie towarzyszą kolejnym wizytom medycznym.

Zbiórka odbywa się w ramach działań Szkolnej Kasy Oszczędności – SKO, a organizatorką zbiórki jest Opiekun SKO – Elżbieta Ruchwa, która jest jednocześnie członkiem naszego Stowarzyszenia – IKARa.

Przyłączamy się do podziękowań dla młodych darczyńców i ich rodziców 😉


Na zdjęciu część uczestników zbiórki ze zbieranymi zabawkami
źródło: Blog SKO – SP nr 18 w Koszalinie


05.10.2018 r., Koszalin, Filharmonia
– Delegacja IKARa uczestniczyła w Gali Organizacji Pozarządowych. Mogliśmy spotkać naszych przyjaciół z innych organizacji, m.in. Maćka Sochala ze Startu Koszalin (złotego medalistę – olimpijczyka) oraz Gościa specjalnego Gali – Jurka Owsiaka 🙂


IX 2018 r., Koszalin
– Piknik na zakończenie lata 😉


09.09.2018 r., Koszalin, Kręgielnia MK Bowling, Galeria KOSMOS
– Odbył się XI Integracyjny Turniej Gry w Kręgle, który od tego roku został ogłoszony przez Zarząd Stowarzyszenia – Turniejem imienia Stanisława Żabińskiego. Staszek był inicjatorem tego cyklicznego spotkania osób niepełnosprawnych w aurze sportowej rywalizacji.
Tradycyjnie w Turnieju zmierzyły się drużyny wózkowiczów (IKAR – Koszalin i ARCUS – Słupsk) oraz rywalizowały ze sobą w klasyfikacji indywidualnej osoby niepełnosprawne i ich przyjaciele. Drużynowo, wygrała reprezentacja Stowarzyszenia ARCUS ze Słupska. Nasi słupscy Przyjaciele są wiernymi uczestnikami Turnieju i jak widać ciągle reprezentują bardzo wysoki poziom 😉
W oddzielnych kategoriach nagrodzone zostały dzieci młodsze, uczestnicy na wózkach oraz uczestnicy indywidualnej rozgrywki integracyjnej.

Podczas Turnieju gościliśmy Prezydenta Miasta Koszalina – Pana Piotra Jedlińskiego, senatora RP Piotra Zientarskiego oraz Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych – Panią Annę Gindę.

Dziękujemy Kierownictwu i obsłudze Kręgielni MK Bowling za opiekę i fachową pomoc.

Turniej był jak zwykle okazją do spotkania osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół. Cieszymy się z atmosfery turnieju oraz liczby uczestników, czekamy na Was podczas kolejnych zawodów 😉


16.06.2018 r., Strzekęcino, Pałac Bursztynowy
– XI Integracyjne Zawody Wędkarskie.
Zawody zostały zorganizowane przez IKARa i Koło Wędkarskie Nr 26 ENERGETYK z Koszalina przy wsparciu Sklepu Wędkarskiego PILKER i LZS.
Gorąco Dziękujemy Panom z Koła Wędkarskiego za organizację i wszechstronną opiekę nad uczestnikami. Dziękujemy również Właścicielom terenu udostępnionego do rozegrania Zawodów.


08.06.2018 r., Koszalin, stadion ABC
– Impreza IKARa z okazji Dnia Dziecka


05.04.2018 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8
– Spędziliśmy wspólnie czas w aurze Świąt Wielkanocnych. Muzykę i śpiew zapewnił nam zespół „Popowianie”, a strawę dla ciała – ciasta, jajka – nasza Jola przy wsparciu Pań z biblioteki.


01.03.2018 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8
– Minęło drugie spotkanie członków IKARa, które tym razem było jednocześnie uhonorowaniem naszych Pań z okazji ich święta – Dnia Kobiet. W naszym spotkaniu wzięły udział Panie: Krystyna Kościńska – radna Rady Miejskiej Koszalin oraz Anna Ginda – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Koszalina ds. osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania mogliśmy posłuchać poezji, czytanej przez autorki: Reginę Adamowicz, Krystynę Pilecką i Ludmiłę Raźniak. Dziękujemy zespołowi „Popowianie” za wspólnie spędzony czas, przy muzyce i śpiewie.


04.01.2018 r., Koszalińska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8
– Odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie członków Stowarzyszenia. Spotkanie miało charakter świąteczno-noworoczny. Podczas spotkania gościliśmy Panią Wiceprzewodniczącą Rady Seniorów przy UM w Koszalinie oraz zespół „Popowianie” z Popowa, który umilał nam czas. Była też chwila zadumy – wspominaliśmy Staszka Żabińskiego, który tak niedawno od nas odszedł.


Proszę sprawdzić co się działo w naszym Stowarzyszeniu w roku 2017
Fotoarchiwum 2017